Jameson CineFest 2011
International Competition / Jameson Long Feature Films

Din dragoste cu cele mai bune intentii / Best Intentions / Legjobb szándék

Rendező / Director: Adrian SITARU

Szereplők / Cast: Aura Calarasu, Magda Catone, Tóth Orsi

(Románia/Magyarország – Romania/Hungary) 104 perc / minutes

CHRISTIE - DCI vetítés

 

ATMEN / BREATHING / LÉLEGZÉS

Rendező / Director: Karl MARKOVICS

Szereplők / Cast: Thomas Schubert, Karin Lischka, Gerhard Liebmann

(Ausztria – Austria) 90 perc / minutes

 

Michael

Rendező / Director: Markus SCHLEINZER

Szereplők / Cast: Michael Fuith, Christine Kain, David Rauchenberger

(Ausztria – Austria) 96 perc / minutes

CHRISTIE - DCI vetítés

 

Framtidens melodi / Song of Tomorrow / A HOLNAP DALA

Rendező / Director:Jonas HOLMSTRÖM, Jonas BERGERGÅRD

Szereplők / Cast: Rolf G. Ekroth, Sven-Olof Molin, Helena Bengtsson

(Svédország –Sweden) 90 perc / minutes

 

Martha Marcy May Marlene

Rendező / Director: Sean DURKIN

Szereplők / Cast: Elizabeth Olsen, Sarah Paulson, John Hawkes

(Egyesült Államok – USA) 120 perc / minutes

CHRISTIE - DCI vetítés

 

R U THERE / OTT VAGY?

Rendező / Director: David VERBEEK

Szereplők / Cast: Stijn Koomen, Huan-Ru Ke, Tom De Hoog

(Tajvan/Franciaország/Hollandia – Taiwan/France/The Netherlands) 90 perc / minutes

 

JO POUR JONATHAN / JO FOR JONATHAN / JO MINT JONATHAN

Rendező / Director: Maxime GIROUX

Szereplők / Cast: Jean-Sébastien Courchesne, Raphaël Lacaille, Jean-Alexandre Létourneau

(Kanada – Canada) 81 perc / minutes

 

The Other Side of Sleep / Halálos ébredés

Rendező / Director: Rebecca DALY

Szereplők / Cast: Antonia Campbell-Hughes, Sam Keeley, Cathy Belton

(Egyesült Királyság/Írország/Ausztrália/Új-Zéland/Magyarország – United Kingdom/Ireland/Australia/New Zealand/Hungary) 91 perc / minutes

 

FLEURS DU MAL / FLOWERS OF EVIL / A ROMLÁS VIRÁGAI

Rendező / Director: David DUSA

Szereplők / Cast: Rachid Youcef, Alice Belaïdi

(Franciaország – France) 99 perc / minutes

CHRISTIE - DCI vetítés

 

Sala samobójców / Suicide Room / Öngyilkosok szobÁJa

Rendező / Director: Jan KOMASA

Szereplők / Cast: Jakub Gierszal, Roma Gasiorowska, Agata Kulesza

(Lengyelország – Poland) 117 perc / minutes

 

Die Unsichtbare / Cracks IN the Shell / A lÁthatatlan nÖ

Rendező / Director: Christian SCHWOCHOW

Szereplők / Cast: Christian Althoff, Candy Dee, Christina Dreschler

(Németország/Franciaország – Germany/France) 113 perc / minutes

 

Animal Kingdom

Rendező / Director: David MICHÔD

Szereplők / Cast: James Frecheville, Guy Pearce, Joel Edgerton

(Ausztrália – Australia) 113 perc / minutes

 

Harry Brown

Rendező / Director: Daniel Barber

Szereplők / Cast: Michael Caine, Emily Mortimer, David Bradley

(Nagy-Britannia – Great Britain) 103 perc / minutes

 

Attack the Block / Idegen arcok

Rendező / Director: Joe Cornish

Szereplők / Cast: John Boyega, Jodie Whitaker, Alex Esmall

(Nagy-Britannia – Great Britain) 88 perc / minutes


 

Jameson CineFest 2011
International competition /
Daazo.com short Features and Experimental Films

1.blokk – 78:65 min.

 

1. POUR TOI JE FERAI BATAILLE / FOR YOU I WILL FIGHT /

Rendező / Director: Rachel LANG

(Belgium – Belgium) 21:08 perc / minutes

 

2. APELE TAC / SILENT RIVER /

Rendező / Director: Anca Miruna LAZARESCU

(Németország – Germany) 30:07 perc / minutes

 

3. STRIPTEASE /

Rendező / Director: Juan CARLEVARIS

(Spanyolország – Spain) 9:03 perc / minutes

 

4. SUDD / OUT OF ERASERS /

Rendező / Director: Erik ROSENLUND

(Svédország/Dánia – Sweden/Denmark) 15:12 perc / minutes

 

5. UN NOVIO DE MIERA / A SHITTY BOYFRIEND /

Rendező / Director: Borja Cobeaga

(Spanyolország – Spain) 3:35 perc / minutes

2.blokk – 76:48 min.

 

1. RIPORT

Rendező / Director: NAGY Dénes

(Magyarország – Hungary) 19:40 perc / minutes

 

2. DEUX INCONNUS / THE STRANGE ONES /

Rendező / Director: Lauren WOLKSTEIN, Christopher RADCLIFF

(Franciaország – France) 14:53 perc / minutes

 

3. NOWA / NEWBIE

Rendező / Director: Tomasz OLEJARCZYK

(Lengyelország – Poland) 19:53 perc / minutes

 

4. ECHO

Rendező / Director: Magnus von HORN

(Lengyelország – Poland) 14:52 perc / minutes

 

5. ZOE

Rendező / Director: Stefan LENGAUER

(Németország – Germany) 8:50 perc / minutes

3.blokk – 80:74 min.

 

1. RAJU

Rendező / Director: Max ZÄHLE

(Németország – Germany) 23:44 perc / minutes

 

2. PROTOPARTICULAS / PROTOPARTICLES /

Rendező / Director: Chema Garcia IBARRA

(Spanyolország – Spain) 7:30 perc / minutes

 

3.TISZTA KÉZZEL / WITH CLEAN HANDS

Rendező / Director: BAGOTA Béla

(Magyarország – Hungary) 23:00 perc / minutes

 

4.KÜLALAK / ON A LOWER LEVEL

Rendező / Director: REISZ Gábor

(Magyarország – Hungary) 27:00 perc / minutes

4.blokk – 84:20 min.

 

1. HYMEN

Rendező / Director: Cédric PRÉVOST

(Franciaország – France) 25:20 perc / minutes

 

2. BERLIN

Rendező / Director: J. Enrique SÁNCHEZ

(Spanyolország – Spain) 3:00 perc / minutes

 

3. EL PREMIO

Rendező / Director: León SIMINIANI

(Spanyolország – Spain) 16:00 perc / minutes

 

4. LES ENFANTS DE LA NUIT / CHILDREN OF THE NIGHT /

Rendező / Director: Caroline DERUAS

(Franciaország – France) 25:00 perc / minutes

 

5. CROSS-COUNTRY

Rendező / Director: Maryna Vroda

(Franciaország – France) 15:00 perc / minutes

 

 

Jameson CineFest 2011
International competition / Documentary Films

 

PLANETA KIRSAN / PLANET KIRSAN / A KIRSAN BOLYGÓ

Rendező / Director: Magdalena PIETA

(Lengyelország – Poland) 50:28 perc / minutes

 

EN CAS DE DÉPRESSURISATION / IN CASE OF LOSS OF PRESSURE / HA CSÖKKEN A KABIN NYOMÁSA

Rendező / Director: Sarah Moon HOWE

(Belgium – Belgium) 46:05 perc / minutes

 

КЬІШТОО (KYSHTOO) / CATTLE CAMP / MARHA TÁBOR

Rendező / Director: Alijan NASIROV

(Kirgizisztán – Kyrgyzstan) 28:23 perc / minutes

SHCHORIM - (KMS) / KMS - JEWISH NEGROES / KMS – NÉGER ZSIDÓK

Rendező / Director: Moran IFERGAN

(Izrael – Israel) 47:50 perc / minutes

ϹВЯТИЛИЩE ГРEЗ / SANCTUARY OF DREAMS / ÁLMOK MENEDÉKE

Rendező / Director: Sergey VOLKOV

(Ukrajna – Ukraine) 30:31 perc / minutes

FAREWELL FACEBOOK / VISZLÁT FACEBOOK

Rendező / Director: Joep van OSCH

(Hollandia – The Netherlands) 11:00 perc / minutes

VIVIEN

Rendező / Director: HAJDÚ Eszter

(Magyarország – Hungary) 37:00 perc / minutes

 

KÉT VILÁG KÖZT / CAUGHT BETWEEN TWO WORLDS

Rendező / Director: NAGY Viktor Oszkár

(Magyarország – Hungary) 67:00 perc / minutes

DO DNA / BOTTOM UP / FENÉKIG!

Rendező / Director: Maciej GLOWINSKI

(Lengyelország – Poland) 20:00 perc / minutes

KOCHANKOWIE / LOVERS / SZERETŐK

Rendező / Director: Rafal SKALSKI

(Lengyelország – Poland) 51:00 perc / minutes

 

Jameson CineFest 2011
International competition / „Kedd Animációs Stúdió” Animation films

1.blokk – 76:59 min.

 

WIE TAG UND NACHT / LIKE DAY AND NIGHT

Rendező / Director: Marcel SCHROEDER, Melanie REICHMANN

(Németország – Germany) 5:49 perc / minutes


ESTERHAZY

Rendező / Director: Izabela PLUNCINSKA

(Lengyelország – Poland) 24:50 perc / minutes

 

VÁLTOZÁS / CHANGE

Rendező / Director: KISS Virág

(Magyarország – Hungary) 9:39 perc / minutes

 

SZENT PÉTER DÁCIÁJA / SAINT PETER'S DACIA

Rendező / Director: KREIF Zsuzsanna

(Magyarország – Hungary) 5:18 perc / minutes

 

CAFFEINE /

Rendező / Director: Danae DIAZ, Patricia LUNA

(Németország/Spanyolország – Germany/Spain) 5:02 perc / minutes

 

CLEO'S BOOGIE /

Rendező / Director: Collective

(Belgium – Belgium) 6:21 perc / minutes

 

AD VITAM

Rendező / Director: Collective

(Belgium – Belgium) 8:40 perc / minutes

 

REPITU

Rendező / Director: Jana RICHTMEYER

(Németország – Germany) 5:30 perc / minutes

 

PERPETUUM MOBILE

Rendező / Director: Agnieszka Burszewska

(Lengyelország – Poland) 7:10 perc / minutes

 

2.blokk – 71:15 min.

 

A LOST AND FOUND BOX OF HUMAN SENSATION /

Rendező / Director: Martin WALLNER, Stefan LEUCHTENBERG

(Németország – Germany) 14:13 perc / minutes

 

ŚWITEŹ / THE LOST TOWN OF ŚWITEŹ /

Rendező / Director: Kamil POLAK

(Lengyelország/Kanada/Franciaország/Svájc/Dánia – Poland/Canada/France/Switzerland/Denmark)

19:49 perc / minutes

 

L'UZINE, OU LA VENGEANCE DE MR STAACH / THE UZINE, OR THE REVENGE OF MR STAACH /

Rendező / Director: Nicolas DIOLOGENT

(Franciaország – France) 16:31 perc / minutes

 

RISE AND FALL OF W.C./

Rendező / Director: Martinus KLEMET

(Észtország – Estonia) 5:40 perc / minutes

 

DOVE SEI, AMOR MIO /

Rendező / Director: Veljko POPOVIĆ

(Horvátország – Croatia) 10:57 perc / minutes

 

LA FILLE & LE CHASSEUR / THE GIRL & THE HUNTER /

Rendező / Director: Jadwiga KOWALSKA

(Svájc – Switzerland) 5:25 perc / minutes

 

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

Main Sponsor
Main Supporters

Main Media Partners
Other supporters...