Jameson CineFest 2015 Nemzetközi versenyprogram

Jameson nagyjátékfilm kategória

 

JAMES WHITE

D: Josh MOND

Cast: Christopher Abbott, David Cale, David Call

(USA, 2015) 85 min

 

TANGERINE

D: Sean BAKER

Cast: Kitana Kiki Rodriguez, Mya Taylor, Karren Karagulian

(USA, 2015) 88 min

 

ME AND EARL AND THE DYING GIRL / ÉN, EARL ÉS A CSAJ, AKI MEG FOL HALNI

D: Alfonso GOMEZ-REJON

Cast: Thomas Mann, RJ Cyler, Olivia Cooke

(USA, 2015) 104 min


THE LOBSTER / A HOMÁR

D: Yorgos LANTHIMOS

Cast: Colin Farrell, Rachel Weisz, Léa Seydoux

(Ireland/UK/Greece/France/Netherlands, 2015) 118 min


MUSTANG

D: Deniz Gamze ERGÜVEN

Cast: Günes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Elit Iscan

(France/Germany/Turkey/Qatar, 2015) 97 min


SUPERWELT / SUPERWORLD

D: Karl MARKOVICS

Cast: Ulrike Beimpold, Rainer Wöss, Nikolai Gemel

(Austria, 2015) 120 min


SANGAÏLÉ / THE SUMMER OF SANGAILE / SANGALIE NYARA

D: Alanté KAVAÏTÉ

Cast: Julija Steponaityte, Aiste Dirziute, Nele Savicenko

(Lithuania/France/Netherlands, 2015) 88 min


THE DIARY OF A TEENAGE GIRL / A TINILÁNY NAPLÓJA

D: Marielle HALLER

Cast: Bel Powley, Alexander Skarsgård, Kristen Wiig

(USA, 2015) 102 min


DETI / GYEREKEK

D: Jaroslav VOJTEK

Cast: Éva Bandor, Alex Bencik, Miroslav Benus

(Slovakia/Czech Republic, 2014) 100 min


AFERIM!

D: Radu JUDE

Cast: Teodor Corban, Mihai Comanoiu, Toma Cuzin

(Romania/Bulgaria/Czech Republic/France, 2015) 108 min


LES DEUX AMIS / KÉT BARÁT

D: Louis GARREL

Cast: Mahaut Adam, Golshifteh Farahani, Louis Garrel

(France, 2015) 100 min


JIAN BING MAN

D: Chengpeng DONG

Cast: Chengpeng Dong, Amber Kuo, Yan Liu

(People’s Republic of China, 2015) 113 min


MEDITERRANEA

D: Jonas CARPIGNANO

Cast: Alassane Sy, Koudous Seihon, Annalisa Pagano

(Italy/France/USA/Germany/Qatar, 2015) 107 min


VICTORIA

D: Sebastian SCHIPPER

Cast: Laia Costa, Frederick Lau, Franz Rogowski

(Germany, 2015) 140 min


KOBRY A UZOVKY / THE SNAKE BROTHERS

D: Jan PRUSINOVSKÝ

Cast: Krystof Hádek, Matej Hádek, Martin Bonhard

(Czech Republic, 2015) 111 min


WHY ME? / MIÉRT ÉN?

D: Tudor GIURGIU

Cast: Emilian Oprea, Mihai Constantin, Andreea Vasile

(Romania/Bulgaria/Hungary, 2015) 125 min

 

ICH SEH, ICH SEH / GOODNIGHT MOMMY

D: Severin FIALA, Veronika FRANZ

Cast: Susanne Wuest, Elias Schwarz, Lukas Schwarz

(Austria, 2014) 99 min


SAM KLEMKE'S TIME MACHINE / SAM KLEMKE IDŐGÉPE

D: Matthew BATE

Cast: Sam Klemke

(Australia, 2015) 90 min

 

COP CAR

D: Jon WATTS

Cast: Kevin Bacon, Shea Whigham, Camryn Manheim, James Freedson-Jackson, Hays Welford

(USA, 2015) 86 min


Dokumentumfilmek

 

21 DNI / 21 DAYS / 21 NAP

D: Damian KOCUR

(Poland, 2014) 22 min


ČESKÁ PIVNI VÁLKA / CZECH BEER WAR / CSEH SÖRHÁBORÚ

D: Jan LATAL

(Czech Republic, 2014) 70 min


KISMET

D: Nina Maria PASCHALIDOU

(Greece /Cyprus, 2013) 58 min


CONCRETE STORIES / BETONTÖRTÉNETEK

D: Lorenz FINDEISEN

(France/Czech Republic, 2014) 52 min


GIOVANNI EN HET WATERBALLETT / GIOVANNI AND THE WATER BALLET / GIOVANNI ÉS A VÍZIBALETT

D: Astrid BUSSINK

(The Netherlands, 2014) 17 min


DRIFTER

D: HÖRCHER Gábor

(Hungary/Germany, 2014) 72 min


SOMETHING BETTER TO COME / VALAMI JOBBRA VÁRVA

D: Hanna POLAK

(Denmark/Poland, 2014) 98 min

Kisjáték- és kísérleti filmek


DE SMET / A DE SMET FIVÉREK

D: Wim GEUDENS, Thomas BAERTEN

(Netherlands) 14:51 min


DIE JACKE / THE JACKET / A DZSEKI

D: Patrick VOLLRATH

(Germany) 9:14 min


DIE STILLE ZWISCHEN DEN TÖNEN / SILENCE BEHIND THE SOUND / CSEND A HANGOK MÖGÖTT

Director: Robert WINDISCH

(Germany) 27:36 min


DØDSTRILOGIEN / THE DEATH TRILOGY / A HALÁL TRILÓGIA

Director: Søren GRAU

(Denmark) 16:39 min


JOURNÉE D’APPEL / CITIZEN DAY / ÁLLAMPOLGÁRI NAP

D: Basile DOGANIS

(France) 20:00 min


LA PISCINE / THE SWIMMING POOL / A MEDENCE

D: Rosa BURSZTEIN

(France) 9:05 min


LÁV ON THE MÁV / LOVE ON THE MÁV

D: BATKA Máté

(Hungary) 20:00 min


LE PLI DANS L’ESPACE / WHEN I CLOSE MY EYES / HA BECSUKOM A SZEMEM

D: Ann-Julie VERVAEKE

(Belgium) 19:04 min


BRENNSTOFF / FUEL / BENZIN

D: Sonja KESSLER

(Germany) 12:24 min


A LA SOURCE / WHERE IT SPRANG FROM / A KEZDET

D: Steve ACHIEPO

(France) 25:00 min


MELLOM HIMMEL OG HAV / BETWEEN SKY AND SEA / ÉG ÉS TENGER KÖZÖTT

D: Håkon Anton OLAVSEN

(Norway) 10:05 min


MILCH & HONIG / MILK & HONEY / MÉZ ÉS TEJ

D: Florian Norbert BISCHOFF

(Austria) 25:21 min


MIT BESTEN GRÜßEN / WITH BEST REGARDS / A LEGJOBBAKAT

D: Bernhard WENGER

(Germany) 4:20 min


NE PARLEZ PAS D’AMOUR / DON’T SPEAK ABOUT LOVE / NE BESZÉLJ A SZERELEMRŐL

D: Hadrien BICHET

(France) 22:56 min


ÓL / STY

D: HERMAN Árpád

(Hungary) 10:40 min


OTRO DÍA MÁS / ANOTHER DAY / EGY ÚJABB NAP

D: Anne THIEME

(Germany/Argentina) 7:42 min


PAN RUO YUN NI / CLOUD & MUD / FELHŐ ÉS SÁR

D: Acheng DONG

(China) 14:47 min


PERLMUTTER / LAST TIME PARIS / LEGUTÓBB, PÁRIZSBAN

D: Rupert HÖLLER

(Austria) 10:38 min


REQUIEM FOR A ROBOT / REKVIEM EGY ROBOTÉRT

D: Christoph RAINER

(Austria/USA) 5:48 min


SADAKAT / FIDELITY / HŰSÉG

D: Ilker ÇATAK

(Germany/Turkey) 23:49 min


STARMAN / STARMAN

D: Josema ROIG

(USA) 19:52 min


LA CONSPIRATION DU BONHEUR / THE HAPPINESS CONSPIRACY / A BOLDOGSÁG ÖSSZEESKÜVÉS

D: Edouard DUFOUR-BOITEAU

(Canada) 10:54 min


SUICIDE IS EASY / AZ ÖNGYILKOSSÁG KÖNNYŰ

D: Weronika TOFILSKA

(UK) 24:57 min


UN PARFUM DE CITRON / A LEMON PERFUME /CITROMPARFÜM

D: Sarah CARLOT

(Belgium) 19:37 min


VOKSESMERTER / WHAT GROWS OUT OF PINK / MI LESZ A RÓZSASZÍNBŐL

D: Sunniva Eir Tangvik KVEUM

(Norway) 9:29 min


WIR KÖNNTEN, WIR SOLLTEN, WIR HÄTTEN DOCH… / WE COULD HAVE, WE SHOULD HAVE, WE DIDN’T… / MEGTEHETTÜK VOLNA, MEG KELLETT VOLNA TENNÜNK, DE NEM TETTÜK…

D: David M. LORENZ

(Germany) 11:22 min


WONG KAR WAI ÜZERINE KISA BIR FILM / A SHORT FILM ABOUT WONG KAR WAI / KISFILM WONG KAR-WAI-RÓL

D: Omer CAPOGLU, Serdar ONAL

(Greece/Turkey) 23:07 min


WITH THY SPIRIT / AZ ÚR SZELLEMÉBEN

D: Karim RAHBANI

(Lebanon) 17:55 min


PRAWDZINY MIOD / REAL HONEY / IGAZI MÉZ

D: Slawomir WITEK

(Poland) 18:00 min


ZAVIYEH SABET / CONSTANT ANGLE / RÖGZÍTETT ÁLLÁSBÓL

D: Bita BEIGI

(Iran) 9:00 min


A WOMAN NAMED HONG YING / EGY HONG YING NEVŰ ASSZONY

D: Ji LI

(China) 23:00 min


IN PASSING / FUTÓLAG

D: Alan MILLER

(USA/Canada) 5:00 min


LISTEN / FIGYELJENEK!

D: Hamy RAMEZAN, Rungano NYONI

(Denmark) 12:00 min

.

Animációs filmek

CONNECTING FLIGHTS / CSATLAKOZÁS

D: Arthur GORISSEN

(Netherlands) 7:20 min


DON’T EAT ME PLEASE / KÉRLEK, NE EGYÉL MEG

D: Christel IVARSSON

(Sweden) 2:32 min


DÄWIT / DAEWIT

D: David JANSEN

(Germany) 14:50 min


H RECHERCHE F / M SEEKING W / FÉRFI KERES NŐT

D: Marina MOSHKOVA

(France) 11:00 min


LA VALSE MÉCANIQUE / THE MECHANICAL WALTZ / MECHANIKUS VALCER

D: Julien DYKMANS

(Belgium) 05:47 min


NEEDLE TOWN / TŰVÁROS

D: Kaspar SYNNEVÅG

(Norway/UK) 03:00 min


PINEAPPLE CALAMARI / TINTAHAL ANANÁSSZAL

D: Kasia NALEWAJKA

(UK) 09:17 min


ROADTRIP

D: Xaver XYLOPHON

(Germany) 20:00 min


TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ / THE WAYWARD CARNALITY / AZ A FRÁNYA ÉRZÉKISÉG

D: Joanna WÓJCIK

(Poland) 9:45 min


TEETH / FOGAK

D: Daniel GRAY, Tom BROWN

(UK/Hungary/USA) 06:10 min


TIK TAK / TICK TOCK / TIK - TAK

D: Zeynep KOCAK

(Turkey) 9:15 min


BUT SHE’S NICE / DE OLYAN KEDVES

D: Tomasz PILARSKI

(Poland) 6:00 min


LIMBO LIMBO TRAVEL

D: KREIF Zsuzsanna, ZÉZÉNYI Borbála

(Hungary) 16:00 min


ORIPEAUX / FADED FINERY / MEGKOPOTT DICSŐSÉG

D: Sonia GERBEAUD, Mathias de PANAFIEU

(France) 10:00 min


MUSICIDIO / MUSICIDIE / A ZENÉSZ

D: Ferriol TUGUES

(Spain) 6:00 min


2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

Főtámogató
Kiemelt támogatók
Kiemelt médiapartnerek
További támogatók...
Kedves Barátunk!

Kérjük támogasd
adód 1 százalékával a miskolci filmes rendezvényeket!

CineFest Egyesület
Adószám: 18448849-1-05 3525 Miskolc, Városház tér 20.

Köszönjük!

A CineFest Egyesület támogatója
Hírlevél

Ha szeretnél friss információkat kapni a fesztivállal kapcsolatban, iratkozz fel hírlevelünkre!

E-mail: