Jameson CineFest 2010
Nemzetközi versenyprogram /
Jameson nagyjátékfilm kategória

(A címekre kattintva megtekinthető a trailer)

 

Eastern Plays / Keleti játékok

Rendező / Director: Kamen KALEV

(Bulgária/Svédország - Bulgaria/Sweden) 89:00 perc / minutes (2009)

Hitler a Hollywood / Hitler in Hollywood / Hitler Hollywoodban

Rendező / Director: Frédéric SOJCHER

(Belgium/Franciaország - Belgium/France) 85:00 perc / minutes (2010)

 

El vuelco del cangrejo / Crab Trap / Rákcsapda

Rendező / Director: Oscar Ruíz NAVIA

(Kolumbia/Franciaország - Colombia/France) 95:00 perc / minutes (2009)

Le pere de mes enfants / Father of My Children / A gyermekeim apja

Rendező / Director: Mia HANSEN-LOVE

(Franciaország/Németország - France/Germany) 110:00 perc / minutes (2009)

The Scientist / A tudós

Rendező / Director: Zach LeBEAU

(Egyesült Államok - USA) 88:00 perc / minutes (2010)

 

Galerianki / Mall Girls / Plázacicák

Rendező / Director: Katarzyna ROSLIANEC

(Lengyelország - Poland) 82:00 perc / minutes (2009)

La régate / The Boat Race / Csónakverseny

Rendező / Director: Bernard BELLEFROID

(Belgium/Luxemburg/Franciaország - Belgium/Luxembourg/France) 91:00 perc / minutes (2009)

Zanan-e bedun-e mardan / Women Without Man / Nők férfiak nélkül

Rendező / Director: Shirin NESHAT, Shoja AZARI

(Németország/Ausztria/Franciaország - Germany/Austria/France) 95:00 perc / minutes (2009)

Vespa

Rendező / Director: GROÓ Diana

(Magyarország - Hungary) 85 perc / minutes (2010)

J'ai tué ma mere / I Killed My Mother / Megöltem anyámat

Rendező / Director: Xavier DOLAN

(Kanada - Canada) 96:00 perc / minutes (2009)

Pál Adrien

Rendező / Director: KOCSIS Ágnes

(Magyaro./Hollandia/Franciao./Ausztria - Hungary/Netherlands/France/Austria) 136:00 perc / minutes (2010)

 

Precious

Rendező / Director: Lee DANIELS

(Egyesült Államok - USA) 109:00 perc / minutes (2009)

Frozen River / A befagyott folyó

Rendező / Director: Courtney HUNT

(Egyesült Államok - USA) 97:00 perc / minutes (2008)

Tehroun

Rendező / Director: Nader T. HOMAYOUN

(Irán/Franciaország - Iran/France) 95:00 perc / minutes (2009)

Jameson CineFest 2010
Nemzetközi versenyprogram / Kisjáték- és kísérleti filmek

 

TOUR

Rendező / Director: SIMONYI Balázs

(Magyarország - Hungary) 12:26 perc / minutes

 

PROMISE / Ígéret

Rendező / Director: Morten BH, along with co-directors: Kirsten DEHLHOLM & Henning CARLSEN

(Dánia - Denmark) 7:30 perc / minutes

 

Clint

Rendező / Director: Philipp SCHOLZ

(Németország - Germany) 4:06 perc / minutes

 

Atasco / Traffic Jam / Dugó

Rendező / Director: María Pérez

(Spanyolország - Spain) 13:00 perc / minutes

 

Sokjobeun Yeohaksang / Miss Measly / Miss Ócska

Rendező / Director: Satbyul PARK

(Korea - Korea) 15:21 perc / minutes

 

Poslednyi Den' Bulkina I.S. / The Last Day Of Bulkin I.S. / Bulkin I.S. utolsó napja

Rendező / Director: Aleksey ANDRIANOV

(Oroszország - Russia) 13:00 perc / minutes

 

5 Recuerdos / 5 Memories / 5 emlék

Rendező / Director: Oriana ALCAINE, Alejandra MÁRQUEZ

(Mexikó - Mexico) 12:00 perc / minutes

 

HaJoreh - the First Rain / HaJoreh - Az első eső

Rendező / Director: Ester AMRAMI

(Németország/Izrael - Germany/Israel) 17:00 perc / minutes

 

Födelsedag / Birthday / Születésnap

Rendező / Director: Jenifer MALMQVIST

(Svédország/Lengyelország - Sweden/Poland) 18:00 perc / minutes

 

Valakinek a valamije / Somebody's Something

Rendező / Director: REISZ Gábor

(Magyarország - Hungary) 20:00 perc / minutes

 

El orden De Las Cosas / The Order of Things / A dolgok rendje

Rendező / Director: César Esteban ALENDA, José Esteban ALENDA

(Spanyolország - Spain) 19:00 perc / minutes

 

Fábrica de munecas / Dolls Factory / Babagyár

Rendező / Director: Ainhoa Menéndez GOYOAGA

(Spanyolország - Spain) 11:00 perc / minutes

 

Daswarilli / Stained

Rendező / Director: Eti TSICKO

(Izrael - Israel) 21:32 perc / minutes

 

Brzydkie Słowa / Bad Lyrics

Rendező / Director: Marcin MAZIARZEWSKI

(Lengyelország - Poland) 28:00 perc / minutes

 

El Ataque De Los Robots De Nebulosa-5 / The Attack of the Robots from Nebula-5 / A Nebula-5 robotjainak támadása

Rendező / Director: Chema Garcia IBARRA

(Spanyolország - Spain) 6:20 perc / minutes

 

Uwe + Uwe / All Change Please

Rendező / Director: Lena LIBERTA

(Németország - Germany) 11:50 perc / minutes

 

I Don't Feel Like Dancing / Nem akarok táncolni

Rendező / Director: Evi GOLDBRUNNER, Joachim DOLLHOPF

(Németország - Germany) 7:45 perc / minutes

 

Samotność Kucharza Szybkich Zamówień / The Loneliness of The Short Order Cook

Rendező / Director: Marcel SAWICKI

(Lengyelország - Poland) 22:00 perc / minutes

 

Carta de Francia / Letter from France / Levél Franciaországból

Rendező / Director: Diego López COTTILO

(Spanyolország - Spain) 17:00 perc / minutes

 

Nino Balcón / Balcony Boy

Rendező / Director: Pilar PALOMERO

(Spanyolország - Spain) 9:00 perc / minutes

 

Jonah and the Vicarious Nature of Homesickness

Rendező / Director: Bryn CHAINEY

(Németország - Germany) 12:53 perc / minutes

 

Napszúrás / Sunstroke

Rendező / Director: HORVÁTH Lili

(Magyarország/Németország - Hungary/Germany) 34:00 perc / minutes

 

Aki bújt / Hideaway

Rendező / Director: SZŐCS Petra

(Magyarország - Hungary) 6:20 perc / minutes

 

Itt vagyok / Here I Am

Rendező / Director: SZIMLER Bálint

(Magyarország - Hungary) 37:00 perc / minutes

 

Tudsz így szeretni? / To love this way

Rendező / Director: PÁPAI Pici

(Magyarország - Hungary) 23:00 perc / minutes

 

Jameson CineFest 2010
Nemzetközi versenyprogram / Dokumentumfilmek

 

Vakondok - Az igazság odalent van / Moleman - The Truth Lies Down Under

Rendező / Director: MATUSIK Szilárd, CSÉPAI Gábor

(Magyarország - Hungary) 92:26 perc / minutes

 

Karostas berni / Children of Karosta / Karosta gyermekei

Rendező / Director: Janis JURKOVSKIS

(Lettország - Latvia) 28:00 perc / minutes

 

Or, les murs / Still Times / Csendespihenő

Rendező / Director: Julien SALLÉ

(Franciaország - France) 58:00 perc / minutes

 

Changgo

Rendező / Director: Sandra STAFFL

(Németország - Germany) 31:00 perc / minutes

 

Sorsod Borsod / Hard Lines

Rendező / Director: NAGY István

(Magyarország - Hungary) 54:00 perc / minutes

Mother of Exiles / Száműzöttek anyja

Rendező / Director: Damian John HARPER

(Németország - Germany) 55:00 perc / minutes

 

There Once was an Island: Te Henua e Nnoho / Volt egyszer egy sziget

Rendező / Director: Briar MARCH

(Új-Zéland, USA, Pápua Új-Guinea - New Zealand, USA, Papua New Guinea) 80:00 perc / minutes

 

Mapi Liberia / Mapi Libéria

Rendező / Director: Loraine BLUMENTHAL, Michael SCHMITT

(Németország - Germany) 43:15 perc / minutes

 

Muezzin / Müezzin

Rendező / Director: Sebastian BRAMESHUBER

(Ausztria - Austria) 52:00 perc / minutes

 

Jameson CineFest 2010
Nemzetközi versenyprogram / Animációs filmek


67° Nord / Északi 67°

Rendező / Director: Thomas SCHIENAGEL

(Németország - Germany) 12:56 perc / minutes

 

Ohus / In the Air / A levegőben

Rendező / Director: Martinus KLEMET

(Észtország - Estonia) 8:38 perc / minutes

 

Ára 2,70 Ft / Price 2,70 Fts

Rendező / Director: BALLAI Tóth Roland

(Magyarország - Hungary) 6:30 perc / minutes

 

Swimming Pool / Uszoda

Rendező / Director: Alexandra HETMEROVA

(Csehország - Czech Republic) 6:34 perc / minutes

 

V Masshtabe / In Scale / Hangsoron

Rendező / Director: Marina MOSHKOVA

(Oroszország - Russia) 7:14 perc / minutes

 

Simon vagyok / I am Simon

Rendező / Director: MOLNÁR Tünde

(Magyarország - Hungary) 11:16 perc / minutes

 

Orsolya

Rendező / Director: SZEDERKÉNYI Bella

(Magyarország - Hungary) 7:45 perc / minutes

 

Freeze! / Ne mozdulj!

Rendező / Director: TÓTH Balázs

(Magyarország - Hungary) 4:00 perc / minutes

 

All that Cats / Azok a macskák!

Rendező / Director: LANCZINGER Mátyás

(Magyarország - Hungary) 4:44 perc / minutes

 

Chicken Wings / Csirkeszárny

Rendező / Director: Pauline KORTMANN

(Németország - Germany) 5:45 perc / minutes

 

Lebensader

Rendező / Director: Angela STEFFEN

(Németország - Germany) 6:00 perc / minutes

 

ANNA BLUME

Rendező / Director: Vessela DANTCHEVA

(Németország/Bulgária - Germany/Bulgaria) 9:02 perc / minutes

 

Belleville

Rendező / Director: Pascale GUILLON

(Németország/Franciaország - Germany/France) 5:26 perc / minutes

 

Ariadné fonala / Ariadne's thread

Rendező / Director: BERTÓTI Attila

(Magyarország/Románia - Hungary/Romania) 9:02 perc / minutes

 

Wujek / Uncle / Nagybácsi

Rendező / Director: Maciej SZNABEL

(Lengyelország - Poland) 8:00 perc / minutes

 

Never drive a car when you're Dead / Holtan ne vezess autót

Rendező / Director: Gregor DASHUBER

(Németország - Germany) 9:55 perc / minutes

 

Mucha / Fly / Légy

Rendező / Director: Filip KRUPPA, Iveta TICHÁ

(Szlovákia - Slovakia) 2:42 perc / minutes

 

Café / Coffee / Kávé

Rendező / Director: Alex GOZBLAU, Joao FAZENDA

(Portugália - Portugal) 7:00 perc / minutes

 

LENA

Rendező / Director: MAGYARÓSI Éva

(Magyarország - Hungary) 12:00 perc / minutes

 

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

Főtámogató
Kiemelt támogatók
Kiemelt médiapartnerek
További támogatók...
Kedves Barátunk!

Kérjük támogasd
adód 1 százalékával a miskolci filmes rendezvényeket!

CineFest Egyesület
Adószám: 18448849-1-05 3525 Miskolc, Városház tér 20.

Köszönjük!

A CineFest Egyesület támogatója
Hírlevél

Ha szeretnél friss információkat kapni a fesztivállal kapcsolatban, iratkozz fel hírlevelünkre!

E-mail: