CineFest információs program


#selfie



Rendező: David M. Lorenz
Németország
7 perc

1976. JÚNIUS 8.

(08 GIUGNO ’76)

Rendező: GIANNI SAPONARA
OLASZORSZÁG
16:31 perc

A BAGOLY ÁRNYÉKA



Rendező: Mikhail SHULAEV
Oroszország
15 perc

A BÁRÁNYOK HALLGATNAK

Rendező: JONATHAN DEMME

A Bármicvó fiúk



Rendező: Oláh Kata, Csukás Sándor
Magyarország
74 perc

A BÁRSONYOS BŐR

(TA PEAU SI LISSE)

Rendező: Denis CÔTÉ
Kanada, Svájc
93 perc

A BETÖRŐ KÖRBE JÁR

Rendező: BÁTHORY Gábor, HOMOKI Mihály,
Magyarország
4:02 perc

A boldogtalanság művészete

(Rou qing shi)

Rendező: Yang MINGMING
Kína
117 perc
“Közönségdíj 2017“

A bosszú angyala

(M.F.A.)

Rendező: Natalia Leite
USA
95 perc
“Pressburger Imre-díj a Jameson CineFest fődíja 2018“
“Nemzetközi Ökumenikus Zsűri díja 2018“

A BŰNÖS

(Den skyldige)

Rendező: Gustav MÖLLER
Dánia
85 perc

A BUSZMEGÁLLÓ

(PRZYSTANEK)

Rendező: BARTOSZ REETZ
Lengyelország
14:54 perc
“CICAE (Art Mozik Nemzetközi Szövetsége) zsűri díja 2017“

A Ciámbra



Rendező: Jonas Carpignano
Olaszország, USA, Franciaország, Németország, Svédország, Brazília
120 perc

A FARKAS ÉS A BÁRÁNY

(LIKE WOLVES AND LAMBS)

Rendező: Federico TROISI
Franciaország
12:14 perc

A gonosz természetrajza

(The field guide to evil)

Rendező: Peter Strickland, Ashim Alhuwalia, Veronika Franz, Severin Fiala, Agnieszka Smoczynska, Katrin Gebbe, Can Evrenol, Calvin Reeder, Yannis Veslemes
Magyarország, Lengyelország,Törökország, India, Amerikai Egyesült Államok, Ausztria, Németország, Görögország
117 perc

A kém, aki szeretett engem

(The Spy Who Loved Me)

Rendező: Lewis Gilbert
UK
125 perc

A KISFIÚ ÉS AZ ÉJSZAKA

(EL NIÑO Y LA NOCHE)

Rendező: Claudia RUIZ
Argentína
12 perc

A lány

(Momicheto)

Rendező: Petar Minov
Bulgária
10:28 perc

A legmélyebb pont

(Ultra Low)

Rendező: Nicholas GYENEY
Amerikai Egyesült Államok
117 perc

A LELŐHELY

(PROSPECT)

Rendező: Christopher CALDWELL, Zeek EARL
Kanada, USA
100 perc

A megszégyenített

(LOST FACE)

Rendező: SEAN MEEHAN
Kanada, Ausztrália
14 perc

A MENNYORSZÁGNAK KELL LENNIE

(IT MUST BE HEAVEN)

Rendező: Elia SULEIMAN
FRANCIAORSZÁG, QATAR, NÉMETORSZÁG, KANADA, TÖRÖKORSZÁG, PALESZTINA
97 perc

A MI HÁZUNK

(OUR HOUSE)

Rendező: BALOGH Fábián
Magyaroroszág
10 perc

A MI KODÁLYUNK

Rendező: PETROVICS Eszter
Magyarország
90 perc

A nagymester

(Yi dai zong shi)

Rendező: Kar-Wai Wong
130 perc

A Négyzet

(The Square)

Rendező: Ruben Östlund
Svédország, Németország, Franciaország, Dánia
142 perc
“A zsűri különdíja 2018“

A NÉMA FORRADALOM

(Das schweigende Klassenzimmer)

Rendező: Lars KRAUME
Németország
111 perc

A NYOMORULTAK



Rendező: Bille AUGUST
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG, NÉMETORSZÁG, AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK
134 perc
Fesztivál nyitó film

A nyugodt Nap éve

(Rok spokojnego slonca)

Rendező: Krzysztof ZANUSSI
Lengyelország, Amerikai Egyesült Államok, Nyugat-Németország
106 perc

A PÁL UTCAI FIÚK



Rendező: FÁBRI Zoltán
104 perc

A preparátor

(کوپال)

Rendező: Kazem Mollaie
Irán
81 perc

A RAJZOLÓ

(SKETCH)

Rendező: Peter Lee SCOTT
Egyesült Királyság
12 perc

A RENDSZER

(EL REINO)

Rendező: Rodrigo SOROGOYEN
Spanyolország, Franciaország
132 perc

A rochefort-i kisasszonyok

(Les demoiselles de Rochefort)

Rendező: Jacques Demy
Franciaország
121 perc

A RÓKA

(FAUVE)

Rendező: Jeremy COMTE
Kanada
16:24 perc

A rózsa alatt

(Bajo la Rosa)

Rendező: Josué Ramos
Spanyolország
99 perc

A TEMETŐ

(CEMENTERIO)

Rendező: Luis Fernando Villa BOTERO
Kolumbia
23:35 perc

A tizedes meg a többiek

Rendező: KELETI Márton
Magyarország
101 perc

A tolvaj, a bölcs és a szerelmes

(Kirik Kalpler Bankasi)

Rendező: Onur Ünlü
Törökország
120 perc
“Legjobb kisjátékfilm 2017“

A transzfer

(Die Überstellung)

Rendező: Michael Grudsky
Németország, Izrael
22:24 perc

A TRANSZFER

(DIE ÜBERSTELLUNG)

Rendező: Michael GRUDSKY
NÉMETORSZÁG, IZRAEL
22:24 perc

A VADAK DNS-E

(ADN DE GRANDS FAUVES)

Rendező: Delphine MONTAIGNE
Franciaország
17:50 perc

A vadkörtefa

(Ahlat Agaci)

Rendező: Nuri Bilge CEYLAN
Törökország, Franciaország, Németország, Bulgária, Macedónia, Jugoszlávia, Bosznia-Hercegovina, Svédország
188 perc

A veréb is madár



Rendező: HINTSCH György
Magyarország
80 perc

A verekedés

(THE TUSSLE)

Rendező: Evgeniy Nikitin
Oroszország
30 perc
“Zukor Adolf díj – A fesztivál Nagydíja 2019“
“FIPRESCI (Filmkritikusok Nemzetközi Szövetsége) zsűri díja 2019“

A VILÁGÍTÓTORONY

(THE LIGHTHOUSE)

Rendező: Robert EGGERS
Kanada, USA
110 perc

A zajban rejlő lehetőség – Conny Plank

(Conny Plank - The Potential of Noise)

Rendező: Stephan PLANK, Reto CADUFF
Németország
92 perc
“Zukor Adolf-díj a Jameson CineFest nagydíja 2017“

A zérus gyár

(A Fábrica de Nada)

Rendező: Pedro Pinho
Portugália
177 perc

ABSZOLÚT TAVASZ

Rendező: HAJNAL József, KÁRPÁTI Tibor
Magyarország
5:44 perc

Adás

Rendező: Varun Raman, Tom Hancock
Egyesült Királyság
17:26 perc

AFERIM!

Rendező: Radu JUDE
ROMÁNIA, BULGÁRIA, CSEH KÖZTÁRSASÁG, FRANCIAORSZÁG
108 perc
REEL ROCK 13

AGE OF ONDRA



USA
14:47 perc

AILIN A HOLDON

(AILÍN EN LA LUNA)

Rendező: CLAUDIA RUIZ
ARGENTÍNA
5 perc

AINHOA



Rendező: Iván SÁINZ-PARDO
Spanyolország
19 perc

AKIK MARADTAK



Rendező: TÓTH Barnabás
Magyarország
83 perc

ALAZIA



Rendező: Cristian PASCARIU
Románia
13:59 perc

Aleppó, a végsőkig

(De Sidste Mænd i Aleppo)

Rendező: Feras Fayyad
Dánia, Szíria, Németország
110 perc
Hongkongi Filmnapok

Álomotthon

(Waidor lei ah yutho)

Rendező: Ho-Cheung Pang
Hong Kong
96 perc

ALRIGHT LOVE

Rendező: Samuli VALKAMA
FINNORSZÁG
14 perc

ANNA



Rendező: DEKEL BERENSON
FRANCIAORSZÁG
15 perc

ANYÁM SZERETŐI

(LOS NOVIOS DE MI MADRE)

Rendező: Samuel C. MONTES DE OCA LEÓN
Mexikó
22 perc

anyám!

(Mother!)

Rendező: Darren ARONOFSK
USA
115 perc

Apám szíve



Rendező: FAZEKAS Máté Bence
Magyarország
14:45 perc

Apánk

(Avinu)

Rendező: Meni YAESH
Franciaország, Izrael
107 perc

April lánya

(Las Hijas de Abril)

Rendező: Michel Franco
Mexikó
103 perc

ÁRAMKÖR

(CIRCUIT)

Rendező: DELIA HESS
SVÁJC
8:41 perc

Aria

(Apia)

Rendező: Myrsini ARISTIDOU
Ciprus, Franciaország
13:35 perc
“Legjobb kisjátékfilm 2019“

ATO SAN NEN



Rendező: PERDRO COLLANTES
FRANCIAORSZÁG, SPANYOLORSZÁG
25 perc

Ayah szemében

(In Ayahs Augen)

Rendező: David Wagner
Németország
19:50 perc

Az állásinterjú

(L’Entretien)

Rendező: Marc Gurung
Franciaország
17:38 perc
A Sanghaji nemzetközi FilmFesztivál bemutatja

Az árnyak ellen

(Kill the Shadow)

Rendező: Liang Sun
84 perc

Az éjszaka gyermekei

(I figli della notte)

Rendező: Andrea De Sica
Olaszország, Belgium
85 perc

AZ ELSŐ BÚCSÚ

(第一次的离别)

Rendező: Lina WANG
Kína
88 perc

Az elveszett

(Stray)

Rendező: Dustin FENELEY
Új-Zéland
104 perc

Az elveszett nagypapa



Rendező: Kurutz Márton, Borsody István
Magyarország
50 perc
“A zsűri különdíja 2018“

AZ IGAZI FÉRFI SOSEM SÍR

(LOS HOMBRES DE VERDAD NO LLORAN)

Rendező: Lucas CASTÁN
Spanyolország
19:01 perc

AZ INTELLIGENCIA! – A robotok bosszúja

(THE INTELLIGENCE! - The counterattack of robots)

Rendező: Suisei HOSHII
Japán
19:34 perc

Az örök második

(Second to None)

Rendező: Vincent Gallagher
Írország
7:12 perc

Az ösvény

(CAMINAN)

Rendező: Mikel Rueda
Spanyolország
14:20 perc

Az utolsó szerelvény

(THE LAST TRAM)

Rendező: Darya Molchanova
Oroszország
18:46 perc

AZ ÜVEGGYÖNGY

(GLASPÄRLAN)

Rendező: Tommi SEITAJOKI
Finnország
15 perc

Bársonyos éj

(小城二月)

Rendező: Qiu YANG
Kína
15 perc

Béta teszt

(Beta Test)

Rendező: Nicholas GYENEY
Amerikai Egyesült Államok
88 perc

BIZALMASAN

(A SOLAS)

Rendező: Francisco Javier Rubio RODRIGO
SPANYOLORSZÁG
15:20 perc

Blaumilch-csatorna

(Te’alat Blaumilch)

Rendező: Ephraim KISHON
IZRAEL, EGYESÜLT ÁLLAMOK, NYUGAT NÉMETORSZÁG
95 perc

Bolti tolvajok

(Manbiki kazoku)

Rendező: Hirokazu KOREEDA
Japán
121 perc

BŐR

(HAUT)

Rendező: Nancy CAMALDO
Németország
23:15 perc

BŐR

(SKIN)

Rendező: GUY NATTIV
USA
20 perc

Brigsby Mackó

(Brigsby Bear)

Rendező: Dave McCary
USA
100 perc
OTTHONUNK MISKOLC PROGRAM 2018 / JCF-Miskolci Egyetem Ösztöndíj

CANDLES BURN TO THE END



Rendező: Mario MENES
Mexikó
10:50 perc

CHE AND I

(MIG & GHE)

Rendező: Morten BH
DÁNIA
28:00 perc
“CineDocs díj 2019“

CHRIS, A SVÁJCI

(CHRIS THE SWISS)

Rendező: Anja KOFMEL
Svájc, Németország, Horvátország, Finnország
90 perc
“FIPRESCI (Filmkritikusok Nemzetközi Szövetsége) zsűri díja 2017“

Columbus

Rendező: Kogonada
USA
101 perc

CREMONAI HEGEDŰK, MISKOLCI ZENÉSZEK



Rendező: KERÉNYI László
MAGYARORSZÁG
79 perc

CSILLAGFÉNY TÁVOLSÁG



Rendező: BÁRSONY Katalin
Magyarország
68:26 perc
Tímár Péter Retrospektív

Csinibaba



Rendező: TÍMÁR Péter
Magyarország
100 perc
Fesztivál záró film

Csuklyások: BlacKkKlansman

(BlacKkKlansman)

Rendező: Spike LEE
Amerikai Egyesült Államok
135 perc

DEPRESSZIÓK

Rendező: HAJNAL József, KÁRPÁTI Tibor
Magyarország
5:53 perc

DIAMANTINO



Rendező: Gabriel ABRANTES, Daniel SCHMIDT
Portugália, Franciaország, Brazília
96 perc

DIEGO MARADONA



Rendező: Asif KAPADIA
Egyesült Királyság
130 perc

DJANGO



Rendező: Sergio CORBUCCI
OLASZORSZÁG, SPANYOLORSZÁG
91 perc

Dovlatov



Rendező: Alexey GERMAN Jr.
Oroszország, Lengyelország, Szerbia
126 perc

DŰNÉK

(DUNES)

Rendező: RODRIGUE DE HULTS
BELGIUM
18:40 perc

Dupla randi

(DoubleDate)

Rendező: Benjamin Barfoot
Egyesült Királyság
90 perc

Ederlezi ébredése

(Ederlezi Rising)

Rendező: Lazar BODROŽA
Szerbia
85 perc
Tímár Péter Retrospektív

Egészséges erotika



Rendező: TÍMÁR Péter
Magyarország
88 perc

EGY MAGYAR NÁBOB



Rendező: VÁRKONYI Zoltán
MAGYARORSZÁG
96 perc

Egy másik Bayern

(Different Bayern)

Rendező: Matthias Koßmehl
Németország
24:19 perc

Egy nap



Rendező: SZILÁGYI Zsófia
Magyarország
99 perc

Együtt

Rendező: Henry Kaplan
Amerikai Egyesült Államok
7 perc

Éjjeli árnyak

(Nachtschade)

Rendező: Shady EL-HAMUS
Hollandia
14:25 perc

ELIDEGENEDÉS

Rendező: BODÓ László
Magyarország
5:50 perc

ELŐJÁTÉK

(PRELIMINARES)

Rendező: Teresa BELLÓN, César F. CALVILLO
Spanyolország
4 perc

ÉLŐSKÖDŐK

(GISAENGCHUNG)

Rendező: Joon-ho BONG
Dél-Korea
132 perc

ELVESZETT HOLMIK BOLTJA

(THE MARKET OF LOST THINGS)

Rendező: ZAIDE KUTAY, CHRISTELLE SERRANO
Svájc
6:19 perc

ENEME FILM

Rendező: BÁTHORY Ildikó, MEDNYÁNSZKY Miklós
Magyarország
2:06 perc

Engedd el a kutyákat

(LÂCHEZ LES CHIENS)

Rendező: Manue FLEYTOUX
Franciaország, Belgium
21:29 perc

ENTROPIA



Rendező: BUDA Flóra Anna
Magyaroroszág
10 perc

És a hold mozdulatlan

(And The Moon Stands Still)

Rendező: Yulia Ruditskaya
Fehéroroszország, Németország, USA
10:47 perc

Esti tánc



Rendező: KISS Dalma
Magyarország
3:46 perc

EZEK A LÉNYEK

(ALL THESE CREATURES)

Rendező: CHARLES WILLIAMS
AUSZTRÁLIA
13 perc

Felfelé folyik, hátrafelé lejt

(The Sense of an Ending)

Rendező: Ritesh Batra
Egyesült Királyság
108 perc

FELHŐKARCOLÓK

(GRATTE-CIEL)

Rendező: FABIANNE GIEZENDANNER
SVÁJC, FRANCIAORSZÁG
12:53 perc

FÉLTESTVÉREK

(POLSESTRA)

Rendező: Damjan KOZOLE
Szlovénia / Észak Macedonia / Szerbia
105 perc

FÉNYBŐL FÉNYBE

(LIGHT FROM LIGHT)

Rendező: Paul HARRILL
USA
82 perc

FIGYELJENEK!

(LISTEN)

Rendező: Hamy RAMEZAN, Rungano NYONI
DÁNIA, FINNORSZÁG
12:00 perc

FOGLYOK



Rendező: DEÁK Kristóf
Magyarország
89 perc

FÖLDIEK

Rendező: FREUND Ádám
HUNGARY
27 perc

FOLYÉKONY ARANY



Rendező: ALMÁSI Tamás
Magyarország
77 perc

FOLYÓ

(РЕКА)

Rendező: DIMITRIJ DAVIDOV
JAKUTFÖLD, OROSZORSZÁG
19:47 perc

FOROG A KERÉK

(THE WHEEL TURNS)

Rendező: SANG JOO KIM
USA, DÉL-KOREA
12:39 perc

FRANKA



Rendező: MITRY SEMENOV-ALEYNIKOV
FEHÉROROSZORSZÁG
29:21 perc

FREE SOLO



Rendező: Jimmy CHIN, Elizabeth CHAI VASARHELYI
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG
100 perc

Free To Rock

Rendező: Jim BROWN
USA
61 perc

FUTÁS

(NAN FANG SHAO NV)

Rendező: QUI YANG
KÍNA, FRANCIAORSZÁG
20 perc

Fúzió: Egy megkomponált város

(Coalesce: A City Composed)

Rendező: Joshua J. PROVOST
Amerikai Egyesült Államok
70 perc

GUAXUMA



Rendező: NARA NORMANDE
FRANCIAORSZÁG, BRAZÍLIA,
15 perc

GULLY BOY



Rendező: Zoya AKHTAR
INDIA
153 perc

GULYÁSSZUSI – 8 JAPÁN MŰVÉSZET 8 MAGYAR MŰVELŐJE

(GULYÁSSZUSI - 8 JAPÁN MŰVÉSZET 8 MAGYAR MŰVELŐJE)

Rendező: MUCSI Eszter
MAGYARORSZÁG
56 perc

GYEREKEK

(KIDS)

Rendező: MICHAEL FREI
SVÁJC
9 perc

Gyújtogatók

(Beoning)

Rendező: Chang-dong LEE
Dél-Korea
148 perc

Hair



Rendező: Milos Forman
USA
121 perc

Határidő

(DEADLINE)

Rendező: Sergey Pozdnyakov
Oroszország
15 perc

HATÁROZATLANSÁG

(INDECISION)

Rendező: Charles BAKER
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG
3 perc
“Közönségdíj 2018“

HEAVY TÚRA

(Hevi reissu)

Rendező: Juuso LAATIO, Jukka VIDGREN
Finnország, Norvégia
92 perc

HECTOR MALOT: AZ ÉV UTOLSÓ NAPJA

(EKTORAS MALO : I TELEFTEA MERA TIS CHRONIAS)

Rendező: JACQUELINE LENTZOU
GÖRÖGORSZÁG
25 perc

Hetedik alabárdos



Rendező: Vékes Csaba
Magyarország
87 perc

HÓDÍTÓ PELLE

(PELLE EROBREREN)

Rendező: Bille AUGUST
DÁNIA, SVÉDORSZÁG
157 perc

Hogy anya boldog legyen

(SO THAT MOM IS HAPPY)

Rendező: Asya Mozhegova
Oroszország
12:34 perc

HOL VAN A HOLDAM?

(WHERE IS MY MOON?)

Rendező: Mi-Young BAEK
Dél-Korea, Franciaország
6:35 perc

Húség

Rendező: Szekeres Csaba
Magyarország
87 perc

Ideje felnőni

(Koniec widzenia)

Rendező: Grzegorz Mołda
Lengyelország
15 perc

IN BETWEEN

(REPEÄMÄ)

Rendező: Oskari SIPOLA
FINNORSZÁG
10:26 perc

IN TRANSIT

(EN TRANSITO)

Rendező: Isabel MUÑOZ
MEXIKÓ
21 perc

INVERSE EVEREST



Rendező: LERNER Balázs
Magyarország
50 perc

IRÁNYÍTÓSZÁMA: 3515

Rendező: HAJNAL József, KÁRPÁTI Tibor
Magyarország
7:24 perc

ISTEN HOZOTT ÉS RÉSZVÉTÜNK

(BRUCHIM HABAIM VE MISHTATFIM BATZAARCHEM)

Rendező: Leon PRUDOVSKY
IZRAEL
26:30 perc

Isten országa

Rendező: Francis Lee
Anglia
104 perc
OTTHONUNK MISKOLC PROGRAM 2018 / JCF-Miskolci Egyetem Ösztöndíj

ITT

Rendező: Potonyecz Fanni, Rácz Máté Levente
Magyarország
50 perc

Játsszunk szerelmest!



Rendező: Bianka Nagy
Magyarország
11:42 perc

JEANNE



Rendező: Bruno DUMONT
FRANCIAORSZÁG
137 perc

Jeannette: Jeanne d’Arc gyermekkora



Rendező: Bruno Dumont
Franciaország
115 perc

JEGY A HOLDRA

(EIN TICKET ZUM MOND)

Rendező: Veronika JANATKOVÁ
NÉMETORSZÁG, CSEHORSZÁG
80 perc

JEGYZETEK DR. HALMAY BÉLÁRÓL



Rendező: TÖRÖK Eszter
MAGYARORSZÁG
10 perc

Jézus Krisztus szupersztár

(Jesus Christ Superstar)

Rendező: Norman Jewison
USA
108 perc

JILL BILCOCK: TÁNC A LÁTHATATLANNAL

(JILL BILCOCK: DANCING THE INVISIBLE)

Rendező: Axel GRIGOR
AUSZTRALIA
78 perc

JÓ SZÁNDÉK

(GOOD INTENTIONS)

Rendező: ANNA MANTZARIS
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG
8 perc

JÓ TETT HELYÉBE

(GOOG ZURN DESERVES ANOTHER)

Rendező: SCHNEIDER Ákos
MAGYARORSZÁG
6 perc

Jólét

Rendező: Ben Safdie, Joshua Safdie
USA
100 perc

JÚLIA

(JULIA)

Rendező: Fred ZINNEMANN
AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK
117 perc

Jupiter holdja



Rendező: MUNDRUCZÓ Kornél
MAGYARORSZÁG, NÉMETORSZÁG
123 perc

Kabaré

(Cabaret)

Rendező: Bob Fosse
USA
124 perc

KAKUKK

Rendező: FELMÉRI Cecília
MAGYARORSZÁG, ROMÁNIA
17:00 perc

Karaoke



Rendező: Rupert Höller
Ausztria
9:40 perc

KÁRPÁTHY ZOLTÁN



Rendező: VÁRKONYI Zoltán
MAGYARORSZÁG
85 perc

KATA



Rendező: MAKLÁRY Eszter
Magyarország
20 perc

KATONAZENE



Rendező: HINTSCH György, MARTON Endre
91 perc

Kékről álmodom

(Blue My Mind)

Rendező: Lisa BRÜHLMANN
Svájc
97 perc

Keményfejű

(Shi Tou)

Rendező: Zhao Xiang
Kínai Népköztársaság
90 perc

Kényelmetlen kényelem

(Inconvenient Comfort)

Rendező: Ádám Fillenz
Hollandia, Magyarország
19:58 perc

Kényszerpihenő



Rendező: SIPOS Bence
Magyarország
19:22 perc

KÉPERNYŐ

(PURA PANTALLA)

Rendező: Javier FARIAS
Venezuela
8:28 perc

Keresés

(Searching)

Rendező: Aneesh CHAGANTY
Amerikai Egyesült Államok
102 perc

KESERŰ IGAZSÁG



Rendező: VÁRKONYI Zoltán
MAGYARORSZÁG
90 perc

KÉT CSÍK



Rendező: DUDÁS Balázs
Magyarország
32 perc

KI LÁTTA ŐT MEGHALNI?

(CHI L’HA VISTA MORIRE?)

Rendező: Aldo LADO
OLASZORSZÁG, MONACO
90 perc

KIÁLTÁS

Rendező: HAJNAL József, KÁRPÁTI Tibor
Magyarország
6:35 perc

KICSI CSÍPŐS



Rendező: JORDI Leila
Magyarország
8 perc

Kojot



Rendező: KOSTYÁL Márk
Magyarország
126 perc

Konstans

(Constans)

Rendező: Krzysztof ZANUSSI
Lengyelország
98 perc
“Közönségdíj 2019“

KONTROL NÉLKÜL

(SYSTEMSPRENGER)

Rendező: Nora FINGSCHEIDT
Németország
118 perc

KÖRHINTA



Rendező: FÁBRI Zoltán
90 perc

Lady Macbeth

Rendező: William Oldroyd
Anglia
89 perc

Lajka

(Laika)

Rendező: Aurel KLIMT
Csehország
88 perc
“CineNewWave kategória díja 2018“

LAST CALL

(Last Call)

Rendező: KIS Hajni
Magyarország
27:18 perc

LEGJOBB SZÁNDÉKOK

(DEN GODA VILJAN)

Rendező: Bille AUGUST
DÁNIA, FINNORSZÁG, FRANCIAORSZÁG, NÉMETORSZÁG, EGYESÜLT KIRÁLYSÁG, OLASZORSZÁG, NORVÉGIA, IZLAND
180 perc

LÉLEKTŐL LÉLEKIG

Rendező: HOMOKI Mihály, NAGY Tibor
Magyarország
5:32 perc

LÉO MAJOR: A FÉLSZEMŰ FANTOM

(LÉO MAJOR: LE FANTÔME BORGNE)

Rendező: Bruno DESROSIERS
Kanada
52 perc

LEVELEK

(LETTERS)

Rendező: Alexander SAVARSKY
Oroszország
13 perc

LIDÉRC ÚR



Rendező: TÓTH Luca
Magyarország, Franciaország
19 perc

Like a Child – Fábián Juli

Rendező: Lévai Balázs
66 perc

LÓTOLVAJOK

(UT OG STJÆLE HESTER)

Rendező: Hans Petter MOLAND
Norvégia, Svédország, Dánia
123 perc

Loving Vincent

Rendező: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
UK , Poland
95 perc

Lúdas Matyi

Rendező: DARGAY Attila
Magyarország
75 perc

LÜKTETÉS

(BEATS)

Rendező: BRIAN WELSH
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG
101 perc

Madarakról és méhekről

(Kukista ja Mehiläisistä)

Rendező: J.J. Vanhanen
Finnország
12 perc

Madeline a mélyben



Rendező: Josephine DECKER
Amerikai Egyesült Államok
93 perc

Mahler úr különös képessége

(Die besonderen Fähigkeiten des Herrn Mahler)

Rendező: Paul PHILIPP
Németország
29 perc

Mandy – A bosszú kultusza

(Mandy)

Rendező: Panos COSMATOS
Amerikai Egyesült Államok
121 perc

MÁRCIUS BOLONDJA

(POISSON DE MARS)

Rendező: Pierre-Marc DROUIN, Simon LAMARRE-LEDOUX
Kanada
14:10 perc

MARGUERITE



Rendező: Marianne FARLEY
Kanada
19:09 perc

MÁSODIK ESÉLY

(SECOND SOUFFLE)

Rendező: ANTONY LEVKAOVITCH
FRANCIAORSZÁG
15:21 perc

MÁSODIK OSZTÁLY

(2:A KLASS)

Rendező: Jimmy OLSSON
Svédország
13:52 perc

Még nem



Rendező: VARGA Tímea Laura
Magyarország
10:35 perc

MEGSZELIDÍTETT

(DOMESTICADO)

Rendező: JUAN FRANCISCO VIRUEGA
SPANYOLORSZÁG
17 perc

Megtorlás

Rendező: Martin Koolhoven
Hollandia, Franciaország, Németország, Belgium, Svédország, Egyesült Királyság, USA
148 perc

MELODRÁMA

(MELODRAMAT)

Rendező: Filip MARCZEWSKI
LENGYELORSZÁG
19 perc

MEPHISTO



Rendező: SZABÓ István
139 perc

MERCURIO



Rendező: MICHELE BERNARDI
OLASZORSZÁG
9:54 perc

Meztelen Juliet

(Juliet, Naked)

Rendező: Jesse PERETZ
Amerikai Egyesült Államok
105 perc

Mindannyian

(Watu Wote)

Rendező: Katja Benrath
Kenia, Germany
21:33 perc

MINDIG CSAK

Rendező: HARTUNG ATTILA
MAGYARORSZÁG
22:38 perc

Minh Tâm



Rendező: Vincent Maury
Franciaország
25 perc

MINT EGY JÓ GYEREK

(MESLE BACHE ADAM)

Rendező: Arian VAZIRDAFTARI
Irán
20 perc

MIÓTA VELEM JÁR



Rendező: SZELECZKI Rozália
Magyarország
25 perc

MISA – KONCERT UKRAJNÁBAN

Rendező: KERÉNYI László
Magyarország
58 perc
“Pressburger Imre díj – A fesztivál fődíja a legjobb filmnek 2019“
“Art Mozik Nemzetközi Szövetsége zsűrijének díja 2019“

MONOS



Rendező: Alejandro LANDES
Kolumbia, Argentína, Hollandia, Németország, Svédország, Uruguay.
102 perc

Moraj: Az indiánok, akik megrengették a rock világát

(RUMBLE: The Indians Who Rocked the World)

Rendező: Catherine BAINBRIDGE
Kanada
102 perc

MOZDULATLAN

(INANIMATE)

Rendező: LUCIA BULGHERONI
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG
8:40 perc
Tímár Péter Retrospektív

Moziklip



Rendező: TÍMÁR Péter
Magyarország
75 perc

MR. JONES



Rendező: Agnieszka HOLLAND
Lengyelország, Egyesült Királyság, Ukrajna
119 perc

MUSTANG

Rendező: Deniz Gamze ERGÜVEN
FRANCIAORSZÁG, NÉMETORSZÁG, TÖRÖKORSZÁG, KATAR
97 perc

MUZSKOLC



Rendező: GERGELYFFY György, PAPP M. Bori
MAGYARORSZÁG
20 perc

Napfény a jégen

Rendező: Frigyes Bán
Magyarország
74 perc
“A zsűri különdíja 2018“

Napszállta



Rendező: NEMES JELES László
Magyarország, Franciaország
144 perc

NAPSZÚRÁS

Rendező: HORVÁTH Lili
MAGYARORSZÁG, NÉMETORSZÁG
34 perc
“FIPRESCI (Filmkritikusok Nemzetközi Szövetsége) zsűri díja 2018“

Ne hagyj nyomot!

(Leave No Trace)

Rendező: Debra GRANIK
Amerikai Egyesült Államok
109 perc

NEFTA FUTBALL KLUB

(NEFTA FOOTBALL CLUB)

Rendező: YVES PIAT
FRANCIAORSZÁG
18 perc

NEM TÖRTÉNIK SOHA SEMMI

(NUNCA PASA NADA)

Rendező: Javier PRIETO
Spanyolország
7:30 perc
REEL ROCK 13

NEW PERSPECTIVE – DAVID LAMA TRIBUTE

(NEW PERSPECTIVE - DAVID LAMA TRIBUTE)

Rendező: Corey RICH
15 perc

NIMFÁCSKA

(NYMPHETTE)

Rendező: Marijose SAPIÑA
Franciaország
9:34 perc

Nincs választás

(Sha po lang: taam long)

Rendező: Wilson Yip
101 perc

NORMAN: EGY NEW YORK-I FIXER MÉRSÉKELT TÜNDÖKLÉSE ÉS TRAGIKUS BUKÁSA

(Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer)

Rendező: Joseph Cedar
USA, Israel
118 perc

NY. SZ. HRUSCSOV AZ EGYETEMEN

Rendező: EGRI Béla
Magyarország
2:51 perc

NYÁR, MEG MINDEN

(L’ÉTÉ ET TOUT LE RESTE)

Rendező: SVEN BRESSER
HOLLANDIA
18 perc

Nyolcéves jegyesség

(Hachi-nen goshi no hanayome)

Rendező: Takahisa ZEZE
Japán
119 perc

NYOLCNAP

(E I G H T D A Y)

Rendező: Jasmin PIVIC
Bosznia-Hercegovina
9:55 perc

ŐFELSÉGE TITKOSSZOLGÁLATÁBAN

(ON HER MAJESTY’S SECRET SERVICE)

Rendező: Peter R. HUNT
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG
142 perc
“Zukor Adolf-díj a Jameson CineFest nagydíja 2018“
“CICAE (Art Mozik Nemzetközi Szövetsége) zsűri díja 2018“

Ok-okozat

(Posledice)

Rendező: Darko ŠTANTE
Szlovénia, Ausztria
95 perc

Ölelések



Rendező: Massih PARSAEI
Németország
30 perc

ÖSSZETÖRVE

(BROKEN THINGS)

Rendező: GYULAI Panni
Magyaroroszág
10 perc

ÖSSZEZÁRVA

(LOCKDOWN)

Rendező: KOEN VAN SANDE
BELGIUM
15 perc

Ostrom



Rendező: KOVÁCS István
Magyarország
23:19 perc

PÁRIZS- FEKETÉBEN

(PARIS EST NOIRE)

Rendező: Robin DERIAUD
Franciaország
12 perc

PAVAROTTI



Rendező: Ron HOWARD
UK, USA
114 perc

PEARL OF HOPE



Rendező: LACZA Zsóka
Magyarország
20 perc

Pécsi Szál

Rendező: Lévai Balázs
Magyarország
73 perc

PIAC

(PLAC)

Rendező: Ana HUSMAN
HORVÁTORSZÁG
9:32 perc

PLACEBO: AZ OROSZ TURNÉ

(Placebo: Alt. Russia)

Rendező: Charlie TARGETT-ADAMS
EGYESÜLT KIRÁLYSÁ
67 perc

POPFESZTIVÁL ’73

Rendező: KÁRPÁTI Tibor, HAJNAL József, RÓZSA Péter, VICSEK Ferenc
Magyarország
11:58 perc

Profil

(Profile)

Rendező: Timur BEKMAMBETOV
Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Ciprus, Oroszország
105 perc

Purgatórium

Rendező: Derick Cabrido
Fülöp-szigetek
85 perc
REEL ROCK 13

QUEEN MAUD LAND



Rendező: Taylor Keating, Cedar Wright
USA
27:08 perc

RAMBO V. – UTOLSÓ VÉR

(RAMBO V: LAST BLOOD)

Rendező: Adrian GRUNBERG
AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK
94 perc

Random



Rendező: KÜHNEL SZABÓ Anita
Magyarország
02:21 perc

Ray és Liz

(Ray & Liz)

Rendező: Richard BILLINGHAM
Egyesült Királyság
108 perc

REGGELIM A VACSORÁD



Rendező: PANTYI Petra
Magyarország
19 perc

RÉGI IDŐK FOCIJA



Rendező: SÁNDOR Pál
78 perc

REKONSTRUKCIÓ

(REKONSTRUKCE)

Rendező: JIŘÍ HAVLÍČEK, ONDŘEJ NOVÁK
CSEH KÖZTÁRSASÁG
15 perc

Répaföld

(Marchewkowe pole)

Rendező: Kacper Zamarło
Lengyeloszág
16 perc

Rikishi



Rendező: Julien Menanteau
Franciaország
19:34 perc

RIPACSOK



Rendező: SÁNDOR Pál
94 perc

Rocky Horror Picture Show

(The Rocky Horror Picture Show)

Rendező: Jim Sharman
UK, USA
98:98 perc

RÖFI

(CERDITA)

Rendező: CARLOTA PEREDA
SPANYOLORSZÁG
14 perc

Róma bukása



Rendező: TURAI Balázs
Magyarország
23:28 perc

ROMA-KÉP 13’



Magyarország
50 perc

RÖVID VÁDLI

(KORTE KUITSPIER)

Rendező: VICTORIA WARMERDAM
HOLLANDIA
13 perc

SAINT FRANCES



Rendező: Alex THOMPSON
USA
106 perc

SÁMÁNOK A CIVILIZÁCIÓ SZORÍTÁSÁBAN



Rendező: KARLOWITS-JUHÁSZ Tamás
Magyarország
10 perc

SAUDADE



Rendező: VÉGSŐ Ágota
Portugália, Magyarország
5 perc

SCHAUTAG

Rendező: Marvin KREN
NÉMETOSZÁG
23:14 perc

Sellők és rinocéroszok



Rendező: TRAUB Viktória
Magyarország
15:33 perc

Senkiföldje

(Terrain Vague)

Rendező: Latifa Said
Franciaország, Portugáliav
14 perc
A Sanghaji nemzetközi FilmFesztivál bemutatja

SHe



Rendező: Zhou Shengwei
95 perc

Shop-stop

(Clerks)

Rendező: Kevin SMITH
Amerikai Egyesült Államok
92 perc

Solar Walk



Rendező: BUCSI Réka
Magyarország
20:55 perc

Sör és Calippo

(Bier & Calippo)

Rendező: Paul Ploberger
Ausztria
27:19 perc
Fesztivál nyitó film

Sörgyári capriccio

(Postriziny)

Rendező: Jiří MENZEL
CSEHSZLOVÁKIA
93 perc

Susotázs



Rendező: TÓTH Barnabás
Magyarország
16:10 perc

SZAFFI



Rendező: DARGAY Attila
76 perc

SZELLEMVÁROSI ANTOLÓGIA

(RÉPERTOIRE DES VILLES DISPARUES)

Rendező: Denis CÔTÉ
Kanada
97 perc

SZEMET FOGÉRT

(DIENTE POR OJO)

Rendező: Elvind HOLMBOE-SALMÓN
SPANYOLORSZÁG
20 perc

SZENTJÁNOSBOGARAK

(LES ENFANTS DU RIVAGE)

Rendező: AMELIA NANNI
BELGIUM
19:44 perc

Szezon után



Rendező: LÁNG Orsolya
Magyarország
10:19 perc

SZIA A.I.! – SZERELEM A JÖVŐBŐL

(HI, A.I. – LOVE STORIES FROM THE FUTURE)

Rendező: Isa WILLINGER
Németország
88 perc

Szibériai szerelem

(Siberian Love)

Rendező: Olga Delane
Németország
82 perc

Szigorúan bizalmas

(For Your Eyes Only)

Rendező: John Glen
UK
127 perc

Szigorúan piszkos ügyek

(MOU GAAN DOU)

Rendező: Wai-Keung Lau, Alan Mak
Hong Kong
101 perc

SZINDBÁD



Rendező: HUSZÁRIK Zoltán
91 perc

SZITAKÖTŐK

(LIBÉLULAS)

Rendező: Alba PINO
Spanyolország
21 perc
“Nemzetközi Ökumenikus Zsűri díja 2017“

Szívritmuszavarok

(Аритмия)

Rendező: Boris Khlebnikov
Oroszország, Finnország, Németország
116 perc
“CineNewWave díj 2019“

SZOKÁSJOG



Rendező: FÜZES Dániel
Magyarország
34 perc

Szólíts a neveden

Rendező: Luca Guadagnino
OLASZORSZÁG, FRANCIAORSZÁG, BRAZÍLIA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
130 perc

Szoros kapocs

(CLOSE RELATIONS)

Rendező: Anna Simakova
Oroszország
29:47 perc

SZÜLETÉSNAPI AJÁNDÉK

(BIRTHDAY PRESENT)

Rendező: Guy LICHTENSTEIN
AUSZTRIA, IZRAEL
25:58 perc

SZÜNET



Rendező: KÖLCSEY Levente
Magyarország
13 perc

SZUVENÍR

(THE SOUVENIR)

Rendező: Joanna HOGG
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG
120 perc

Take Me Please



Rendező: HEGYI Olivér
Magyarország
13:18 perc

Tanítás után

(Efter Skolan)

Rendező: Gisela Nadasy
Svédország
13:24 perc

Taposómalom

(Tous Les Jours)

Rendező: PHILIPPE ORREINDY
Franciaország
14:10 perc

TARTS KI

(HOUVAST)

Rendező: CHARLOTTE SCOTT-WILSON
HOLLANDIA
21:45 perc

Tbilisi to Tennessee



Rendező: WASHINGTON Daniel J.
Magyarország
29:16 perc
“A Nemzetközi Ökumenikus Zsűri díja 2019“

TEHERÁN: A SZERELEM VÁROSA

(TEHRAN: CITY OF LOVE)

Rendező: Ali JABERANSARI
Egyesült Királyság, Hollandia, Irán
102 perc

Tej

(Mleko)

Rendező: Urszula Morga
Lengyelország
14:50 perc

TÉLI MENEDÉK

(THE LODGE)

Rendező: Severin FIALA, Veronika FRANZ
Egyesült Királyság, USA
100 perc

Temetés

(HILETA)

Rendező: Kepa Sojo
Spanyolország
19:50 perc

Természetellenes szelekció

(Inégalité des chances)

Rendező: Geneviève Delouche
Franciaország
15 perc