Jameson CineFest információs program 2018

A BAGOLY ÁRNYÉKA
Rendező: Mikhail SHULAEV
Oroszország
15 perc
A BÁRÁNYOK HALLGATNAK
Rendező: JONATHAN DEMME
A Bármicvó fiúk
Rendező: Oláh Kata, Csukás Sándor
Magyarország
74 perc
A BETÖRŐ KÖRBE JÁR
Rendező: BÁTHORY Gábor, HOMOKI Mihály,
Magyarország
4:02 perc
A boldogtalanság művészete (Rou qing shi)
Rendező: Yang MINGMING
Kína
117 perc
A bűnös (Den skyldige)
Rendező: Gustav MÖLLER
Dánia
85 perc
A FARKAS ÉS A BÁRÁNY (LIKE WOLVES AND LAMBS)
Rendező: Federico TROISI
Franciaország
12:14 perc
A gonosz természetrajza (The field guide to evil)
Rendező: Peter Strickland, Ashim Alhuwalia, Veronika Franz, Severin Fiala, Agnieszka Smoczynska, Katrin Gebbe, Can Evrenol, Calvin Reeder, Yannis Veslemes
Magyarország, Lengyelország,Törökország, India, Amerikai Egyesült Államok, Ausztria, Németország, Görögország
117 perc
A KISFIÚ ÉS AZ ÉJSZAKA (EL NIÑO Y LA NOCHE)
Rendező: Claudia RUIZ
Argentína
12 perc
A legmélyebb pont (Ultra Low)
Rendező: Nicholas GYENEY
Amerikai Egyesült Államok
117 perc
A nagymester (Yi dai zong shi)
Rendező: Kar-Wai Wong
130 perc
A néma forradalom (Das schweigende Klassenzimmer)
Rendező: Lars KRAUME
Németország
111 perc
Fesztivál nyitó film
A nyugodt Nap éve (Rok spokojnego slonca)
Rendező: Krzysztof ZANUSSI
Lengyelország, Amerikai Egyesült Államok, Nyugat-Németország
106 perc
A RAJZOLÓ (SKETCH)
Rendező: Peter Lee SCOTT
Egyesült Királyság
12 perc
A RÓKA (FAUVE)
Rendező: Jeremy COMTE
Kanada
16:24 perc
A TEMETŐ (CEMENTERIO)
Rendező: Luis Fernando Villa BOTERO
Kolumbia
23:35 perc
A VADAK DNS-E (ADN DE GRANDS FAUVES)
Rendező: Delphine MONTAIGNE
Franciaország
17:50 perc
A vadkörtefa (Ahlat Agaci)
Rendező: Nuri Bilge CEYLAN
Törökország, Franciaország, Németország, Bulgária, Macedónia, Jugoszlávia, Bosznia-Hercegovina, Svédország
188 perc
A veréb is madár
Rendező: HINTSCH György
Magyarország
80 perc
A zajban rejlő lehetőség – Conny Plank (Conny Plank - The Potential of Noise)
Rendező: Stephan PLANK, Reto CADUFF
Németország
92 perc
ABSZOLÚT TAVASZ
Rendező: HAJNAL József, KÁRPÁTI Tibor
Magyarország
5:44 perc
AINHOA
Rendező: Iván SÁINZ-PARDO
Spanyolország
19 perc
ALAZIA
Rendező: Cristian PASCARIU
Románia
13:59 perc
ANYÁM SZERETŐI (LOS NOVIOS DE MI MADRE)
Rendező: Samuel C. MONTES DE OCA LEÓN
Mexikó
22 perc
Apám szíve
Rendező: FAZEKAS Máté Bence
Magyarország
14:45 perc
Aria (Apia)
Rendező: Myrsini ARISTIDOU
Ciprus, Franciaország
13:35 perc
A Sanghaji nemzetközi FilmFesztivál bemutatja
Az árnyak ellen (Kill the Shadow)
Rendező: Liang Sun
84 perc
Az elveszett (Stray)
Rendező: Dustin FENELEY
Új-Zéland
104 perc
Az elveszett nagypapa
Rendező: Kurutz Márton, Borsody István
Magyarország
50 perc
AZ IGAZI FÉRFI SOSEM SÍR (LOS HOMBRES DE VERDAD NO LLORAN)
Rendező: Lucas CASTÁN
Spanyolország
19:01 perc
AZ INTELLIGENCIA! – A robotok bosszúja (THE INTELLIGENCE! - The counterattack of robots)
Rendező: Suisei HOSHII
Japán
19:34 perc
AZ ÜVEGGYÖNGY (GLASPÄRLAN)
Rendező: Tommi SEITAJOKI
Finnország
15 perc
Bársonyos éj (小城二月)
Rendező: Qiu YANG
Kína
15 perc
Béta teszt (Beta Test)
Rendező: Nicholas GYENEY
Amerikai Egyesült Államok
88 perc
Bolti tolvajok (Manbiki kazoku)
Rendező: Hirokazu KOREEDA
Japán
121 perc
BŐR (HAUT)
Rendező: Nancy CAMALDO
Németország
23:15 perc
OTTHONUNK MISKOLC PROGRAM 2018 / JCF-Miskolci Egyetem Ösztöndíj
CANDLES BURN TO THE END
Rendező: Mario MENES
Mexikó
10:50 perc
Tímár Péter Retrospektív
Csinibaba
Rendező: TÍMÁR Péter
Magyarország
100 perc
Fesztivál záró film
Csuklyások: BlacKkKlansman (BlacKkKlansman)
Rendező: Spike LEE
Amerikai Egyesült Államok
135 perc
DEPRESSZIÓK
Rendező: HAJNAL József, KÁRPÁTI Tibor
Magyarország
5:53 perc
Dovlatov
Rendező: Alexey GERMAN Jr.
Oroszország, Lengyelország, Szerbia
126 perc
Ederlezi ébredése (Ederlezi Rising)
Rendező: Lazar BODROŽA
Szerbia
85 perc
Tímár Péter Retrospektív
Egészséges erotika
Rendező: TÍMÁR Péter
Magyarország
88 perc
Egy nap
Rendező: SZILÁGYI Zsófia
Magyarország
99 perc
Éjjeli árnyak (Nachtschade)
Rendező: Shady EL-HAMUS
Hollandia
14:25 perc
ELIDEGENEDÉS
Rendező: BODÓ László
Magyarország
5:50 perc
ELŐJÁTÉK (PRELIMINARES)
Rendező: Teresa BELLÓN, César F. CALVILLO
Spanyolország
4 perc
ENEME FILM
Rendező: BÁTHORY Ildikó, MEDNYÁNSZKY Miklós
Magyarország
2:06 perc
Engedd el a kutyákat (LÂCHEZ LES CHIENS)
Rendező: Manue FLEYTOUX
Franciaország, Belgium
21:29 perc
Esti tánc
Rendező: KISS Dalma
Magyarország
3:46 perc
Fúzió: Egy megkomponált város (Coalesce: A City Composed)
Rendező: Joshua J. PROVOST
Amerikai Egyesült Államok
70 perc
Gyújtogatók (Beoning)
Rendező: Chang-dong LEE
Dél-Korea
148 perc
Heavy túra (Hevi reissu)
Rendező: Juuso LAATIO, Jukka VIDGREN
Finnország, Norvégia
92 perc
HOL VAN A HOLDAM? (WHERE IS MY MOON?)
Rendező: Mi-Young BAEK
Dél-Korea, Franciaország
6:35 perc
IRÁNYÍTÓSZÁMA: 3515
Rendező: HAJNAL József, KÁRPÁTI Tibor
Magyarország
7:24 perc
OTTHONUNK MISKOLC PROGRAM 2018 / JCF-Miskolci Egyetem Ösztöndíj
ITT
Rendező: Potonyecz Fanni, Rácz Máté Levente
Magyarország
50 perc
Jelenetek egy operatőr életéből – Hildebrand István legendáriuma
Rendező: KOCSIS Tibor
Magyarország
100 perc
Kékről álmodom (Blue My Mind)
Rendező: Lisa BRÜHLMANN
Svájc
97 perc
Kényszerpihenő
Rendező: SIPOS Bence
Magyarország
19:22 perc
KÉPERNYŐ (PURA PANTALLA)
Rendező: Javier FARIAS
Venezuela
8:28 perc
Keresés (Searching)
Rendező: Aneesh CHAGANTY
Amerikai Egyesült Államok
102 perc
KIÁLTÁS
Rendező: HAJNAL József, KÁRPÁTI Tibor
Magyarország
6:35 perc
Konstans (Constans)
Rendező: Krzysztof ZANUSSI
Lengyelország
98 perc
Lajka (Laika)
Rendező: Aurel KLIMT
Csehország
88 perc
Last Call
Rendező: KIS Hajni
Magyarország
27:18 perc
LÉLEKTŐL LÉLEKIG
Rendező: HOMOKI Mihály, NAGY Tibor
Magyarország
5:32 perc
LEVELEK (LETTERS)
Rendező: Alexander SAVARSKY
Oroszország
13 perc
Madeline a mélyben
Rendező: Josephine DECKER
Amerikai Egyesült Államok
93 perc
Mahler úr különös képessége (Die besonderen Fähigkeiten des Herrn Mahler)
Rendező: Paul PHILIPP
Németország
29 perc
Mandy – A bosszú kultusza (Mandy)
Rendező: Panos COSMATOS
Amerikai Egyesült Államok
121 perc
MÁRCIUS BOLONDJA (POISSON DE MARS)
Rendező: Pierre-Marc DROUIN, Simon LAMARRE-LEDOUX
Kanada
14:10 perc
MARGUERITE
Rendező: Marianne FARLEY
Kanada
19:09 perc
MÁSODIK OSZTÁLY (2:A KLASS)
Rendező: Jimmy OLSSON
Svédország
13:52 perc
Még nem
Rendező: VARGA Tímea Laura
Magyarország
10:35 perc
Meztelen Juliet (Juliet, Naked)
Rendező: Jesse PERETZ
Amerikai Egyesült Államok
105 perc
MINT EGY JÓ GYEREK (MESLE BACHE ADAM)
Rendező: Arian VAZIRDAFTARI
Irán
20 perc
MISA – KONCERT UKRAJNÁBAN
Rendező: KERÉNYI László
Magyarország
58 perc
Moraj: Az indiánok, akik megrengették a rock világát (RUMBLE: The Indians Who Rocked the World)
Rendező: Catherine BAINBRIDGE
Kanada
102 perc
Tímár Péter Retrospektív
Moziklip
Rendező: TÍMÁR Péter
Magyarország
75 perc
Napszállta
Rendező: NEMES JELES László
Magyarország, Franciaország
144 perc
Ne hagyj nyomot! (Leave No Trace)
Rendező: Debra GRANIK
Amerikai Egyesült Államok
109 perc
NEM TÖRTÉNIK SOHA SEMMI (NUNCA PASA NADA)
Rendező: Javier PRIETO
Spanyolország
7:30 perc
NIMFÁCSKA (NYMPHETTE)
Rendező: Marijose SAPIÑA
Franciaország
9:34 perc
Nincs választás (Sha po lang: taam long)
Rendező: Wilson Yip
101 perc
NY. SZ. HRUSCSOV AZ EGYETEMEN
Rendező: EGRI Béla
Magyarország
2:51 perc
Nyolcéves jegyesség (Hachi-nen goshi no hanayome)
Rendező: Takahisa ZEZE
Japán
119 perc
NYOLCNAP (E I G H T D A Y)
Rendező: Jasmin PIVIC
Bosznia-Hercegovina
9:55 perc
Ok-okozat (Posledice)
Rendező: Darko ŠTANTE
Szlovénia, Ausztria
95 perc
Ölelések
Rendező: Massih PARSAEI
Németország
30 perc
Ostrom
Rendező: KOVÁCS István
Magyarország
23:19 perc
PÁRIZS- FEKETÉBEN (PARIS EST NOIRE)
Rendező: Robin DERIAUD
Franciaország
12 perc
PEARL OF HOPE
Rendező: LACZA Zsóka
Magyarország
20 perc
POPFESZTIVÁL ’73
Rendező: KÁRPÁTI Tibor, HAJNAL József, RÓZSA Péter, VICSEK Ferenc
Magyarország
11:58 perc
Profil (Profile)
Rendező: Timur BEKMAMBETOV
Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Ciprus, Oroszország
105 perc
Random
Rendező: KÜHNEL SZABÓ Anita
Magyarország
02:21 perc
Ray és Liz (Ray & Liz)
Rendező: Richard BILLINGHAM
Egyesült Királyság
108 perc
Róma bukása
Rendező: TURAI Balázs
Magyarország
23:28 perc
ROMA-KÉP 13’
Magyarország
50 perc
SAUDADE
Rendező: VÉGSŐ Ágota
Portugália, Magyarország
5 perc
Sellők és rinocéroszok
Rendező: TRAUB Viktória
Magyarország
15:33 perc
A Sanghaji nemzetközi FilmFesztivál bemutatja
SHe
Rendező: Zhou Shengwei
95 perc
Shop-stop (Clerks)
Rendező: Kevin SMITH
Amerikai Egyesült Államok
92 perc
Solar Walk
Rendező: BUCSI Réka
Magyarország
20:55 perc
Susotázs
Rendező: TÓTH Barnabás
Magyarország
16:10 perc
Szezon után
Rendező: LÁNG Orsolya
Magyarország
10:19 perc
SZITAKÖTŐK (LIBÉLULAS)
Rendező: Alba PINO
Spanyolország
21 perc
Take Me Please
Rendező: HEGYI Olivér
Magyarország
13:18 perc
Tbilisi to Tennessee
Rendező: WASHINGTON Daniel J.
Magyarország
29:16 perc
TRANSZPORT DAVIGNON (TRANSPORTS DAVIGNON)
Rendező: Yves CHAUDOUËT
Franciaország
27:30 perc
Utoya, július 22. (Utøya 22. juli)
Rendező: Erik POPPE
Norvégia
90 perc
Vadon (Wildlife)
Rendező: Paul DANO
Amerikai Egyesült Államok
104 perc
VALAMI FIGYEL A SÖTÉTBEN (HAY ALGO EN LA OSCURIDAD)
Rendező: Fran CASANOVA
Spanyolország
14 perc
VÁRAKOZÁS
Rendező: Le HuuViet
Magyarország
2:56 perc
Védőszínek (Barwy ochronne)
Rendező: Krzysztof ZANUSSI
Lengyelország
106 perc
VÉGRE
Rendező: VÖRÖS Endre
Magyarország
9:44 perc
VÉGRE VÉGE
Rendező: HOMOKI Mihály
Magyarország
15:01 perc
VÉGSŐ TISZTELETADÁS (כבוד אחרון)
Rendező: Reut Dagbar AGAMI
Izrael
25 perc
Volt egyszer egy téka
Rendező: CSIZMAZIA "Cheese" Gábor
Magyarország
90 perc
Zűrös környék
Rendező: SZÉNÁSI Marcell
Magyarország
09:09 perc