szeptember 10., VASÁRNAP 10th September, Sunday

szeptember 10., VASÁRNAP 10th September, Sunday

10:00 Uránia

CINECLASSICS: DARGAY 90
VUK

D: DARGAY Attila

(Hungary, 1981) 74 min

12:00 Pressburger

EGY KUPAC KUFLI

D: JURIK Kristóf, PÁLFI Szabolcs,

M. TÓTH Géza

(Hungary, 2017) 71 min

14:00 Pressburger

HAIR

D: Milos FORMAN

(West Germany/USA, 1979) 121 min

14:00 Uránia

A NÉGYZET / THE SQUARE

D: Ruben ÖSTLUND

(Sweden/Germany/France/Denmark, 2017) 142 min

15:30 Béke

FÓKUSZBAN IZRAEL: Válogatás a jeruzsálemi Sam Spiegel Film School rendező szakos diákjainak filmjeiből /
IN FOCUS ISRAEL: Selection from the student films of the Sam Spiegel Film School

68 min (ENG)

16:00-00:00 Jameson Lounge
drink & lounge music

17:00 Uránia

ALEPPO, A VÉGSŐKIG / LAST MEN IN ALEPPO

D: Feras FAYYAD

(Denmark/Syria/Germany, 2017) 110 min

17:00-18:35 Béke

IZRAELI FÓKUSZ

A BLAUMILCH-CSATORNA / THE BIG DIG

D: KISHON Ferenc

(Israel/USA/West Germany, 1969) 95 min

16:00 PRE.Zukor

A ROCHEFORT-I KISASSZONYOK / LES DEMOISELLES DE ROCHEFORT

D: Jacques DEMY

(West Germany/USA, 1979) 121 min (HUN)

17:00 Pressburger

PLACEBO: AZ OROSZ TURNÉ / PLACEBO: ALT.RUSSIA

D: Charlie TARGETT-ADAMS

(UK, 2016) 67 min

18:40-20:00 Béke

FÓKUSZBAN IZRAEL: Zsidó humor, pesti humor, izraeli humor: mi Ephraim Kishon világsikerének titka? /
IN FOCUS ISRAEL: Jewish Humor, Budapestian Humor Or Israeli Humor: What Is The Secret Of Ephraim Kishon’s Success?

19:00 Uránia

KISJÁTÉK- ÉS KÍSÉRLETI FILMEK / SHORT FEATURES AND EXPERIMENTAL FILMS

3. blokk - 105 min

19:00 Zukor

MAGYAR KEDVENCEK PROGRAM: JUPITER HOLDJA /
HUNGARIAN FAVORITES: JUPITER’S MOON

D: MUNDRUCZÓ Kornél

(Hungary/Germany, 2017) 123 min

19:30 Pressburger

JÓLÉT / GOOD TIME

D: Ben SAFDIE, Joshua SAFDIE

(USA, 2017) 100 min

20:30 Béke

OTTHONUNK MISKOLC PROGRAM 2016 /
OUR HOME – MISKOLC PROGRAM 2016:
A MISKOLCI ZSIDÓSÁG
D: KERÉNYI László
(Hungary) 52 min

21:00 Uránia

A BOSSZÚ ANGYALA / M.F.A.

D: Natalia LEITE

(USA, 2017) 95 min

21:30 Béke
OTTHONUNK MISKOLC PROGRAM 2016 DOKUMENTUMFILMES WORKSHOP /
OUR HOME – MISKOLC PROGRAM 2016 DOCU WORKSHOP (HUN)

22:00 Zukor

KISJÁTÉK- ÉS KÍSÉRLETI FILMEK / SHORT FEATURES AND EXPERIMENTAL FILMS

2. blokk - 98 min

22:30 Pressburger

MEGTORLÁS / BRIMSTONE

D: Martin KOOLHOVEN

(Netherlands/France/Germany/Belgium/Sweden/UK/USA, 2016) 148 min

23:00 Béke

13. Fesztiválok Találkozója / 13th Meeting of Film Festivals
2. blokk
Alter-Native International Short Film
Festival (Romania) 87 min (ENG)

23:00 Uránia

NORMAN: EGY NEW YORK-I FIXER MÉRSÉKELT TÜNDÖKLÉSE ÉS TRAGIKUS BUKÁSA / NORMAN: THE MODERATE RISE AND TRAGIC FALL OF A NEW YORK FIXER

D: Joseph CEDAR

(Israel/USA, 2016) 118