DARGAY-DÍJ: A JELÖLTEK
A Dargay Attila özvegyéből és alkotótársából, Henrik Irénből, az animációs tervezőművészből és a METU Animáció szakának vezetőjéből, Kiss Melindából, a Primanima fesztivál kurátorából és a Magyar Nemzeti Filmarchívum animációs referenséből, Orosz Anna Idából, a MOME rektorából, Fülöp Józsefből és a Kedd Animációs Stúdió vezetőjéből, a Színház- és Filmművészeti Egyetem volt rektorából, az Oscar-jelölt M. Tóth Gézából álló szakmai zsűri a számos beérkezett nevezés közül 2022-ben öt jelöltet javasol a CineFest 500.000 forinttal járó Dargay Attila-díjára.
A jelöltek abc-sorrendben (azaz rangsor nélkül) a következők:
Bogyó Péter
Fábián Nikolett
Hárshegyi Vivien
Horesnyi Máté
Tudisco Júlia
A nevezések elbírálásánál a fő szempont az volt, hogy Dargay Attila szellemében alkotó, ígéretes, még pályakezdő tehetség jusson lehetőséghez. A díjat szeptember 17-én, a fesztivál díjátadóján kapja meg a legjobbnak ítélt nevező. A mellékelt fotón a zsűri tagjai láthatók, balról jobbra: M. Tóth Géza, Orosz Anna Ida, Kiss Melinda, Herik Irén, Fülöp József.
