CineFest information program

#selfie
Director: David M. Lorenz
Germany
7 min
08 JUNE ’76 (08 GIUGNO ’76)
Director: GIANNI SAPONARA
ITALY
16:31 min
2nd Class (2:A KLASS)
Director: Jimmy OLSSON
Sweden
13:52 min
A Ciámbra
Director: Jonas Carpignano
Italy, USA, France, Germany, Sweden, Brazil
120 min
A Gentle Night (小城二月)
Director: Qiu YANG
China
15 min
A Siege (Ostrom)
Director: KOVÁCS István
Hungary
23:19 min
A SKIN SO SOFT (TA PEAU SI LISSE)
Director: Denis CÔTÉ
Canada, Switzerland
93 min
About the Birds and the Bees (Kukista ja Mehiläisistä)
Director: J.J. Vanhanen
Finland
12 min
After School (Efter Skolan)
Director: Gisela Nadasy
Sweden
13:24 min
AILIN IN THE MOON (AILÍN EN LA LUNA)
Director: CLAUDIA RUIZ
ARGENTÍNA
5 min
Ainhoa (AINHOA)
Director: Iván SÁINZ-PARDO
Spain
19 min
Alazia (ALAZIA)
Director: Cristian PASCARIU
Romania
13:59 min
All of us (Watu Wote)
Director: Katja Benrath
Kenia, Germany
21:33 min
ALL THESE CREATURES
Director: CHARLES WILLIAMS
AUSTRALIA
13 min
And The Moon Stands Still
Director: Yulia Ruditskaya
Belarus, Germany, USA
10:47 min
ANNA
Director: DEKEL BERENSON
FRENCH
15 min
April’s Daughter (Las Hijas de Abril)
Director: Michel Franco
Mexico
103 min
Aria (Apia)
Director: Myrsini ARISTIDOU
Cyprus, France
13:35 min
Arrhythmia (Аритмия)
Director: Boris Khlebnikov
Russia, Finland, Germany
116 min
BEATS
Director: BRIAN WELSH
UNITED KINGDOM
101 min
Beer & Calippo (Bier & Calippo)
Director: Paul Ploberger
Austria
27:19 min
Behind the Column (Hetedik alabárdos)
Director: Vékes Csaba
Hungary
87 min
Beta Test
Director: Nicholas GYENEY
USA
88 min
Fesztivál záró film
BlacKkKlansman
Director: Spike LEE
USA
135 min
Blue My Mind
Director: Lisa BRÜHLMANN
Switzerland
97 min
Brigsby Bear
Director: Dave McCary
USA
100 min
Brimstone
Director: Martin Koolhoven
Netherlands, France, Germany, Belgium, Sweden, UK, USA
148 min
Burning (Beoning)
Director: Chang-dong LEE
South-Korea
148 min
BY(E) LOVE
Director: GEORGY LIEBERMANN
BELGIUM
18:10 min
Call Me by Your Name
Director: Luca Guadagnino
ITALY, FRANCE, BRASIL, USA
130 min
Camouflage (Barwy ochronne)
Director: Krzysztof ZANUSSI
Poland
106 min
OTTHONUNK MISKOLC PROGRAM 2018 / JCF-Miskolci Egyetem Ösztöndíj
CANDLES BURN TO THE END
Director: Mario MENES
Mexico
10:50 min
CAPTIVES (FOGLYOK)
Director: DEÁK Kristóf
Hungary
89 min
Carrot field (Marchewkowe pole)
Director: Kacper Zamarło
Poland
16 min
Cemetery (CEMENTERIO)
Director: Luis Fernando Villa BOTERO
Colombia
23:35 min
Children of the Night (I figli della notte)
Director: Andrea De Sica
Italy | Belgium
85 min
CHRIS THE SWISS
Director: Anja KOFMEL
Switzerland, Germany, Croatia, Finland
90 min
Chuchotage (Susotázs)
Director: TÓTH Barnabás
Hungary
16:10 min
CIRCUIT
Director: DELIA HESS
SWITZERLAND
8:41 min
Clerks
Director: Kevin SMITH
USA
92 min
CLOSE RELATIONS
Director: Anna Simakova
Russia
29:47 min
CLOSE TO THE WILD – ON THE PATH OF COUNT SIGMUND SZÉCHENYI (VADONVILÁG – GRÓF SZÉCHENYI ZSIGMOND NYOMÁBAN)
Director: LERNER János
Hungary
96 min
Coalesce: A City Composed
Director: Joshua J. PROVOST
USA
70 min
Columbus
Director: Kogonada
USA
101 min
Conny Plank – The Potential of Noise (Conny Plank - The Potential of Noise)
Director: Stephan PLANK, Reto CADUFF
Germany
92 min
Consequences (Posledice)
Director: Darko ŠTANTE
Slovenia, Austria
95 min
Festival opening film
CUTTING IT SHORT (Postriziny)
Director: Jiří MENZEL
CZECHOSLOVAKIA
93 min
Dad’s Heart (Apám szíve)
Director: FAZEKAS Máté Bence
Hungary
14:45 min
DEADLINE
Director: Sergey Pozdnyakov
Russia
15 min
DIAMANTINO
Director: Gabriel ABRANTES, Daniel SCHMIDT
Portugal, France, Brazil
96 min
DIEGO MARADONA
Director: Asif KAPADIA
United Kingdom
130 min
Different Bayern
Director: Matthias Koßmehl
Germany
24:19 min
DNA of Wild Beasts (ADN DE GRANDS FAUVES)
Director: Delphine MONTAIGNE
France
17:50 min
Tímár Péter Retrospektív
Dollybirds (Csinibaba)
Director: TÍMÁR Péter
Hungary
100 min
DOMESTICATED (DOMESTICADO)
Director: JUAN FRANCISCO VIRUEGA
SPAIN
17 min
DoubleDate
Director: Benjamin Barfoot
UK
90 min
Dovlatov
Director: Alexey GERMAN Jr.
Russian Federation, Poland, Serbia
126 min
Dragonflies (LIBÉLULAS)
Director: Alba PINO
Spain
21 min
Hong Kong Film Days
Dreamhome (Waidor lei ah yutho)
Director: Ho-Cheung Pang
Hong Kong
96 min
DUNES
Director: RODRIGUE DE HULTS
BELGIUM
18:40 min
E I G H T D A Y
Director: Jasmin PIVIC
Bosnia and Herzegovina
9:55 min
Ederlezi Rising
Director: Lazar BODROŽA
Serbia
85 min
Embraces (Ölelések)
Director: Massih PARSAEI
Germany
30 min
EVERY DAY (Tous Les Jours)
Director: PHILIPPE ORREINDY
France
14:10 min
Fauve (FAUVE)
Director: Jeremy COMTE
Canada
16:24 min
FIREFLIES (LES ENFANTS DU RIVAGE)
Director: AMELIA NANNI
BELGIUM
19:44 min
Foreplay (PRELIMINARES)
Director: Teresa BELLÓN, César F. CALVILLO
Spain
4 min
Forest of Echoes (Wald Der Echos)
Director: Luz Olivares CAPELLE
AUSTRIA
30 min
FRANKA
Director: MITRY SEMENOV-ALEYNIKOV
BELARUS
29:21 min
FROM HASAKAH WITH LOVE (From Hasakah with love)
Director: Mohamad FARAHANI
Irán
9 min
Funeral (HILETA)
Director: Kepa Sojo
Spain
19:50 min
GHOST TOWN ANTHOLOGY (RÉPERTOIRE DES VILLES DISPARUES)
Director: Denis CÔTÉ
Canada
97 min
Girls Always Happy (Rou qing shi)
Director: Yang MINGMING
People's Republic of China
117 min
God’s Own Country
Director: Francis Lee
UK
104 min
GOOD INTENTIONS
Director: ANNA MANTZARIS
UK
8 min
Good Time
Director: Ben Safdie, Joshua Safdie
USA
100 min
GUAXUMA
Director: NARA NORMANDE
FRANCE, BRAZIL
15 min
GULLY BOY
Director: Zoya AKHTAR
INDIA
153 min
HALF-SISTER (POLSESTRA)
Director: Damjan KOZOLE
Slovenia / North Macedonia / Serbia
105 min
Heavy Trip (Hevi reissu)
Director: Juuso LAATIO, Jukka VIDGREN
Finland, Norway
92 min
HECTOR MALOT: THE LAST DAY OF THE YEAR (EKTORAS MALO : I TELEFTEA MERA TIS CHRONIAS)
Director: JACQUELINE LENTZOU
GREECE
25 min
OTTHONUNK MISKOLC PROGRAM 2018 / JCF-Miskolci Egyetem Ösztöndíj
HERE
Director: Potonyecz Fanni, Rácz Máté Levente
Hungary
50 min
HI, A.I. – LOVE STORIES FROM THE FUTURE
Director: Isa WILLINGER
Germany
88 min
HOW FAR THE STARS (CSILLAGFÉNY TÁVOLSÁG)
Director: BÁRSONY Katalin
Hungary
68:26 min
In Ayah’s eyes (In Ayahs Augen)
Director: David Wagner
Germany
19:50 min
INANIMATE
Director: LUCIA BULGHERONI
UK
8:40 min
Inconvenient Comfort
Director: Ádám Fillenz
Inconvenient Comfort
19:58 min
Infernal Affairs (MOU GAAN DOU)
Director: Wai-Keung Lau, Alan Mak
Hong Kong
101 min
INTERMISSION EXPEDITION
Director: WIEP TEEUWISSE
NETHERLANDS
9 min
IT MUST BE HEAVEN
Director: Elia SULEIMAN
FRANCE, QATAR, GERMANY, CANADA, TURKEY, PALESTINE
97 min
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc
Director: Bruno Dumont
France
115 min
JILL BILCOCK: DANCING THE INVISIBLE
Director: Axel GRIGOR
AUSZTRALIA
78 min
JOAN OF ARC (JEANNE)
Director: Bruno DUMONT
FRANCE
137 min
Juliet, Naked
Director: Jesse PERETZ
USA
105 min
Karaoke
Director: Rupert Höller
Austria
9:40 min
KIDS
Director: MICHAEL FREI
SWITZERLAND
9 min
Shanghai international Film Festival presents
Kill the Shadow
Director: Liang Sun
84 min
KUPAL (کوپال)
Director: Kazem Mollaie
Irán
81 min
Lady Macbeth
Director: William Oldroyd
UK
89 min
Laika
Director: Aurel KLIMT
Czech Republic
88 min
Last Call
Director: KIS Hajni
Hungary
27:18 min
Last Men in Aleppo (De Sidste Mænd i Aleppo)
Director: Feras Fayyad
Denmark, Syria, Germany
110 min
Last Respect (כבוד אחרון)
Director: Reut Dagbar AGAMI
Israel
25 min
Leave No Trace
Director: Debra GRANIK
USA
109 min
LÉO MAJOR: THE ONE-EYED GHOST (LÉO MAJOR: LE FANTÔME BORGNE)
Director: Bruno DEROSIERS
Canada
52 min
Letters (LETTERS)
Director: Alexander SAVARSKY
Russia
13 min
LIGHT FROM LIGHT
Director: Paul HARRILL
USA
82 min
Like a Good Kid (MESLE BACHE ADAM)
Director: Arian VAZIRDAFTARI
Irán
20 min
Like Wolves and Lambs (LIKE WOLVES AND LAMBS)
Director: Federico TROISI
France
12:14 min
LIQUID GOLD (FOLYÉKONY ARANY)
Director: ALMÁSI Tamás
Hungary
77 min
LOCKDOWN
Director: KOEN VAN SANDE
BELGIUM
15 min
LOST FACE
Director: SEAN MEEHAN
Canada, Australia
14 min
Loving Vincent
Director: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
UK , Poland
95 min
M.F.A.
Director: Natalia Leite
USA
95 min
Madeline’s Madeline
Director: Josephine DECKER
USA
93 min
Mandy
Director: Panos COSMATOS
USA
121 min
March Fool (POISSON DE MARS)
Director: Pierre-Marc DROUIN, Simon LAMARRE-LEDOUX
Canada
14:10 min
Marguerite (MARGUERITE)
Director: Marianne FARLEY
Canada
19:09 min
MERCURIO
Director: MICHELE BERNARDI
ITALY
9:54 min
Mermaids and Rhinos (Sellők és rinocéroszok)
Director: TRAUB Viktória
Hungary
15:33 min
Milk (Mleko)
Director: Urszula Morga
Poland
14:50 min
Minh Tâm
Director: Vincent Maury
The French director was born in 1982.
25 min
MONOS
Director: Alejandro LANDES
Colombia, Argentina, Netherlands, Germany, Swden, Uruguay
102 min
mother! (Mother!)
Director: Darren ARONOFSK
USA
115 min
Tímár Péter Retrospektív
MovieClip (Moziklip)
Director: TÍMÁR Péter
Hungary
75 min
MR. JONES
Director: Agnieszka HOLLAND
Poland, UK, Ukraine
119 min
My Mother’s Lovers (LOS NOVIOS DE MI MADRE)
Director: Samuel C. MONTES DE OCA LEÓN
Mexico
22 min
NEFTA FOOTBALL CLUB
Director: YVES PIAT
FRANCE
18 min
Night Dance (Esti tánc)
Director: KISS Dalma
Hungary
3:46 min
Nightshade (Nachtschade)
Director: Shady EL-HAMUS
The Netherlands
14:25 min
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer
Director: Joseph Cedar
USA, Israel
118 min
Not yet (Még nem)
Director: VARGA Tímea Laura
Hungary
10:35 min
Nothing Ever Happens (NUNCA PASA NADA)
Director: Javier PRIETO
Spain
7:30 min
Nymphette (NYMPHETTE)
Director: Marijose SAPIÑA
France
9:34 min
Off Season (Szezon után)
Director: LÁNG Orsolya
Hungary
10:19 min
On the Path (CAMINAN)
Director: Mikel Rueda
Spain
14:20 min
Once Upon Video Rental (Volt egyszer egy téka)
Director: CSIZMAZIA "Cheese" Gábor
Hungary
90 min
One Day (Egy nap)
Director: SZILÁGYI Zsófia
Hungary
99 min
OUR FATHER (Avinu)
Director: Meni YAESH
FRANCE, ISRAE
107 min
OUT STEALING HORSES (UT OG STJÆLE HESTER)
Director: Hans Petter MOLAND
Norway, Sweden, Denmark
123 min
Painted Paris (PARIS EST NOIRE)
Director: Robin DERIAUD
France
12 min
Paradox (Sha po lang: taam long)
Director: Wilson Yip
101 min
PARASITE (GISAENGCHUNG)
Director: Joon-ho BONG
South-Korea
132 min
PAVAROTTI
Director: Ron HOWARD
UK, USA
114 min
PEARL OF HOPE
Director: LACZA Zsóka
Hungary
20 min
PIGGY (CERDITA)
Director: CARLOTA PEREDA
SPAIN
14 min
Placebo: Alt. Russia
Director: Charlie TARGETT-ADAMS
UK
67 min
Play love! (Játsszunk szerelmest!)
Director: Bianka Nagy
Hungary
11:42 min
Profile
Director: Timur BEKMAMBETOV
USA, Great Britain, Cyprus, Russian Federation
105 min
PROSPECT
Director: Christopher CALDWELL, Zeek EARL
Canada, USA
100 min
Pure Screen (PURA PANTALLA)
Director: Javier FARIAS
Venezuela
8:28 min
Purgatoryo
Director: Derick Cabrido
The Philippines
85 min
Random
Director: KÜHNEL SZABÓ Anita
Hungary
02:21 min
Ray & Liz
Director: Richard BILLINGHAM
United Kingdom
108 min
Real Men Don’t Cry (LOS HOMBRES DE VERDAD NO LLORAN)
Director: Lucas CASTÁN
Spain
19:01 min
RECONSTRUCTION (REKONSTRUKCE)
Director: JIŘÍ HAVLÍČEK, ONDŘEJ NOVÁK
CZECH REPUBLIC
15 min
Release the Dogs (LÂCHEZ LES CHIENS)
Director: Manue FLEYTOUX
France, Belgium
21:29 min
Rikishi
Director: Julien Menanteau
France
19:34 min
RIVER (РЕКА)
Director: DIMITRIJ DAVIDOV
REPUBLIC OF SAKHA-YAKUTIA, RUSSIA
19:47 min
RUMBLE: The Indians Who Rocked the World
Director: Catherine BAINBRIDGE
Canada
102 min
SAINT FRANCES
Director: Alex THOMPSON
USA
106 min
Saudade (SAUDADE)
Director: VÉGSŐ Ágota
Portugal, Hungary
5 min
Scenes from a cinematographer’s life – István Hildebrand’s legend (Jelenetek egy operatőr életéből – Hildebrand István legendáriuma)
Director: KOCSIS Tibor
Hungary
100 min
Searching
Director: Aneesh CHAGANTY
USA
102 min
SECOND BREATH (SECOND SOUFFLE)
Director: ANTONY LEVKAOVITCH
FRANCE
15:21 min
Second to None
Director: Vincent Gallagher
Ireland
7:12 min
Shanghai international Film Festival presents
SHe
Director: Zhou Shengwei
95 min
SHE RUNS (NAN FANG SHAO NV)
Director: QUI YANG
CHINA, FRANCE
20 min
Shoplifters (Manbiki kazoku)
Director: Hirokazu KOREEDA
Japán
121 min
SHORT CALF MUSCLE (KORTE KUITSPIER)
Director: VICTORIA WARMERDAM
NETHERLANDS
13 min
Siberian Love
Director: Olga Delane
RUSSIA, GERMAN
82 min
Sketch (SKETCH)
Director: Peter Lee SCOTT
UK
12 min
Skin (HAUT)
Director: Nancy CAMALDO
Germany
23:15 min
SKIN
Director: GUY NATTIV
USA
20 min
SKYSCRAPERS (GRATTE-CIEL)
Director: FABIANNE GIEZENDANNER
SWITZERLAND, FRANCE
12:53 min
Slide Away (Kényszerpihenő)
Director: SIPOS Bence
Hungary
19:22 min
SO THAT MOM IS HAPPY
Director: Asya Mozhegova
Russia
12:34 min
Solar Walk
Director: BUCSI Réka
Hungary
20:55 min
Something in the Darkness (HAY ALGO EN LA OSCURIDAD)
Director: Fran CASANOVA
Spain
14 min
Tímár Péter Retrospektív
Sound Eroticism (Egészséges erotika)
Director: TÍMÁR Péter
Hungary
88 min
SPACE DOGS
Director: Elsa KREMSER, Levin PETER
AUSTRIA, GERMANY
91 min
Sparrows Are Birds Too (A veréb is madár)
Director: HINTSCH György
Hungary
80 min
Stonehead (Shi Tou)
Director: Zhao Xiang
People’s Republic of China
90 min
Stray
Director: Dustin FENELEY
New Zealand
104 min
Sunset (Napszállta)
Director: NEMES JELES László
Hungary, France
144 min
SYSTEM CRASHER (SYSTEMSPRENGER)
Director: Nora FINGSCHEIDT
Germany
118 min
Take Me Please
Director: HEGYI Olivér
Hungary
13:18 min
Tbilisi to Tennessee
Director: WASHINGTON Daniel J.
Hungary
29:16 min
TEHRAN: CITY OF LOVE
Director: Ali JABERANSARI
Iran, UK, Netherlands
102 min
The 8-Year Engagement (Hachi-nen goshi no hanayome)
Director: Takahisa ZEZE
Japán
119 min
The Bank Of Broken Hearts (Kirik Kalpler Bankasi)
Director: Onur Ünlü
Turkey
120 min
The Bar Mitzvah boys (A Bármicvó fiúk)
Director: Oláh Kata, Csukás Sándor
Hungary
74 min
The Beatles: Eight Days a Week
Director: Ron HOWARD
USA
106 min
The Child and the Night (EL NIÑO Y LA NOCHE)
Director: Claudia RUIZ
Argentína
12 min
The Constant Factor (Constans)
Director: Krzysztof ZANUSSI
Poland
98 min
The Fall of Rome (Róma bukása)
Director: TURAI Balázs
Hungary
23:28 min
The field guide to evil
Director: Peter Strickland, Ashim Alhuwalia, Veronika Franz, Severin Fiala, Agnieszka Smoczynska, Katrin Gebbe, Can Evrenol, Calvin Reeder, Yannis Veslemes
Hungary, Poland, Turkey, India, USA, Austria, Germany, Greece
117 min
The Girl (Momicheto)
Director: Petar Minov
Bulgaria Bulgária
10:28 min
The Glass Pearl (GLASPÄRLAN)
Director: Tommi SEITAJOKI
Finland
15 min
The Grandmaster (Yi dai zong shi)
Director: Kar-Wai Wong
130 min
The Guilty (Den skyldige)
Director: Gustav MÖLLER
Denmark
85 min
THE INTELLIGENCE! – The counterattack of robots (THE INTELLIGENCE! - The counterattack of robots)
Director: Suisei HOSHII
Japán
19:34 min
The Interview (L’Entretien)
Director: Marc Gurung
France
17:38 min
THE LAST TRAM
Director: Darya Molchanova
Russia
18:46 min
THE LIGHTHOUSE
Director: Robert EGGERS
Canada, USA
110 min
THE LODGE
Director: Severin FIALA, Veronika FRANZ
UK, USA
100 min
The Lost Grandpa (Az elveszett nagypapa)
Director: Kurutz Márton, Borsody István
Hungary
50 min
THE MARKET OF LOST THINGS
Director: ZAIDE KUTAY, CHRISTELLE SERRANO
Switzerland
6:19 min
The Nothing Factory (A Fábrica de Nada)
Director: Pedro Pinho
Portugal
177 min
The peculiar abilities of Mr Mahler (Die besonderen Fähigkeiten des Herrn Mahler)
Director: Paul PHILIPP
Germany
29 min
THE REALM (EL REINO)
Director: Rodrigo SOROGOYEN
Spain, France
132 min
The Sense of an Ending
Director: Ritesh Batra
UK
108 min
The Shadow of an Owl
Director: Mikhail SHULAEV
Russia
15 min
THE SILENCE OF THE LAMB
Director: JONATHAN DEMME
The Silent Revolution (Das schweigende Klassenzimmer)
Director: Lars KRAUME
Germany
111 min
THE SOUVENIR
Director: Joanna HOGG
UK
120 min
The Square
Director: Ruben Östlund
Sweden, Germany, France, Denmark
142 min
THE STOP (PRZYSTANEK)
Director: BARTOSZ REETZ
Poland
14:54 min
THE SUMMER AND ALL THE REST (L’ÉTÉ ET TOUT LE RESTE)
Director: SVEN BRESSER
NETHERLANDS
18 min
The Transfer (Die Überstellung)
Director: Michael Grudsky
Germany, Israel
22:24 min
THE TUSSLE
Director: Evgeniy Nikitin
Russia
30 min
THE WHEEL TURNS
Director: SANG JOO KIM
USA, SOUTH KOREA
12:39 min
The Wild Pear Tree (Ahlat Agaci)
Director: Nuri Bilge CEYLAN
Turkey, France, Germany, Bulgaria, Republic of Macedonia, The Former Yugoslav, Bosnia and Herzegovina, Sweden
188 min
Festival opening film
The Year of the Quiet Sun (Rok spokojnego slonca)
Director: Krzysztof ZANUSSI
Poland, USA, West Germany
106 min
THOSE WHO REMAINED (AKIK MARADTAK)
Director: TÓTH Barnabás
Hungary
83 min
THREE YEARS MORE (ATO SAN NEN)
Director: PERDRO COLLANTES
FRANCE, SPAIN
25 min
TICKET TO THE MOON (EIN TICKET ZUM MOND)
Director: Veronika JANATKOVÁ
GERMANY, CZECH REPUBLIC
80 min
Time to go (Koniec widzenia)
Director: Grzegorz Mołda
Poland
15 min
TRANSMISSION
Director: Varun Raman, Tom Hancock
UK
17:26 min
Transports Davignon (TRANSPORTS DAVIGNON)
Director: Yves CHAUDOUËT
France
27:30 min
U – July 22 (Utøya 22. juli)
Director: Erik POPPE
Norway
90 min
Ultra Low
Director: Nicholas GYENEY
USA
117 min
Under the Rose (Bajo la Rosa)
Director: Josué Ramos
Spain
99 min
Unnatural selection (Inégalité des chances)
Director: Geneviève Delouche
France
15 min
Unsafe Land (Zűrös környék)
Director: SZÉNÁSI Marcell
Hungary
09:09 min
Festival closing film
Victoria and Abdul
Director: Stephen FREARS
UK, USA
106 min
Wasteland (Terrain Vague)
Director: Latifa Said
France, Portugal
14 min
We Together
Director: Henry Kaplan
USA
7 min
Western
Director: Valeska Grisebach
Germany, Bulgaria, Austria
119 min
Where is My Moon? (WHERE IS MY MOON?)
Director: Mi-Young BAEK
South Korea, France
6:35 min
Whitney: „Can I Be Me”
Director: Nick BROOMFIELD, Rudi DOLEZAL
UK, US
105 min
WILCOX
Director: Denis CÔTÉ
Canada
66 min
Wildlife
Director: Paul DANO
USA
104 min
XIAO XIAN
Director: JIAJIE YU YAN
SPAIN
17 min



sega