Jameson CineFest információs program 2017

#selfie
Rendező: David M. Lorenz
Németország
7 perc
A bosszú angyala
Rendező: Natalia Leite
USA
95 perc
A Ciámbra
Rendező: Jonas Carpignano
Olaszország, USA, Franciaország, Németország, Svédország, Brazília
120 perc
A kém, aki szeretett engem (The Spy Who Loved Me)
Rendező: Lewis Gilbert
UK
125 perc
A lány (Momicheto)
Rendező: Petar Minov
Bulgária
10:28 perc
A megszégyenített (LOST FACE)
Rendező: SEAN MEEHAN
Kanada, Ausztrália
14 perc
A Négyzet (The Square)
Rendező: Ruben Östlund
Svédország, Németország, Franciaország, Dánia
142 perc
A preparátor (کوپال)
Rendező: Kazem Mollaie
Irán
81 perc
A rochefort-i kisasszonyok (Les demoiselles de Rochefort)
Rendező: Jacques Demy
Franciaország
121 perc
A rózsa alatt (Bajo la Rosa)
Rendező: Josué Ramos
Spanyolország
99 perc
A tizedes meg a többiek
Rendező: KELETI Márton
Magyarország
101 perc
A tolvaj, a bölcs és a szerelmes (Kirik Kalpler Bankasi)
Rendező: Onur Ünlü
Törökország
120 perc
A transzfer (Die Überstellung)
Rendező: Michael Grudsky
Németország, Izrael
22:24 perc
A verekedés (THE TUSSLE)
Rendező: Evgeniy Nikitin
Oroszország
30 perc
A zérus gyár (A Fábrica de Nada)
Rendező: Pedro Pinho
Portugália
177 perc
Adás
Rendező: Varun Raman, Tom Hancock
Egyesült Királyság
17:26 perc
Aleppó, a végsőkig (De Sidste Mænd i Aleppo)
Rendező: Feras Fayyad
Dánia, Szíria, Németország
110 perc
Hongkongi Filmnapok
Álomotthon (Waidor lei ah yutho)
Rendező: Ho-Cheung Pang
Hong Kong
96 perc
anyám! (Mother!)
Rendező: Darren ARONOFSK
USA
115 perc
Apánk (Avinu)
Rendező: Meni YAESH
Franciaország, Izrael
107 perc
April lánya (Las Hijas de Abril)
Rendező: Michel Franco
Mexikó
103 perc
Ayah szemében (In Ayahs Augen)
Rendező: David Wagner
Németország
19:50 perc
Az állásinterjú (L’Entretien)
Rendező: Marc Gurung
Franciaország
17:38 perc
Az éjszaka gyermekei (I figli della notte)
Rendező: Andrea De Sica
Olaszország, Belgium
85 perc
Az örök második (Second to None)
Rendező: Vincent Gallagher
Írország
7:12 perc
Az ösvény (CAMINAN)
Rendező: Mikel Rueda
Spanyolország
14:20 perc
Az utolsó szerelvény (THE LAST TRAM)
Rendező: Darya Molchanova
Oroszország
18:46 perc
Blaumilch-csatorna (Te’alat Blaumilch)
Rendező: Ephraim KISHON
IZRAEL, EGYESÜLT ÁLLAMOK, NYUGAT NÉMETORSZÁG
95 perc
Brigsby Mackó (Brigsby Bear)
Rendező: Dave McCary
USA
100 perc
Columbus
Rendező: Kogonada
USA
101 perc
Dupla randi (DoubleDate)
Rendező: Benjamin Barfoot
Egyesült Királyság
90 perc
Egy másik Bayern (Different Bayern)
Rendező: Matthias Koßmehl
Németország
24:19 perc
Együtt
Rendező: Henry Kaplan
Amerikai Egyesült Államok
7 perc
És a hold mozdulatlan (And The Moon Stands Still)
Rendező: Yulia Ruditskaya
Fehéroroszország, Németország, USA
10:47 perc
Felfelé folyik, hátrafelé lejt (The Sense of an Ending)
Rendező: Ritesh Batra
Egyesült Királyság
108 perc
FÖLDIEK
Rendező: FREUND Ádám
HUNGARY
27 perc
Hair
Rendező: Milos Forman
USA
121 perc
Határidő (DEADLINE)
Rendező: Sergey Pozdnyakov
Oroszország
15 perc
Hetedik alabárdos
Rendező: Vékes Csaba
Magyarország
87 perc
Hogy anya boldog legyen (SO THAT MOM IS HAPPY)
Rendező: Asya Mozhegova
Oroszország
12:34 perc
Ideje felnőni (Koniec widzenia)
Rendező: Grzegorz Mołda
Lengyelország
15 perc
Isten országa
Rendező: Francis Lee
Anglia
104 perc
Játsszunk szerelmest!
Rendező: Bianka Nagy
Magyarország
11:42 perc
Jeannette: Jeanne d’Arc gyermekkora
Rendező: Bruno Dumont
Franciaország
115 perc
Jézus Krisztus szupersztár (Jesus Christ Superstar)
Rendező: Norman Jewison
USA
108 perc
Jólét
Rendező: Ben Safdie, Joshua Safdie
USA
100 perc
Jupiter holdja
Rendező: MUNDRUCZÓ Kornél
MAGYARORSZÁG, NÉMETORSZÁG
123 perc
Kabaré (Cabaret)
Rendező: Bob Fosse
USA
124 perc
Karaoke
Rendező: Rupert Höller
Ausztria
9:40 perc
Keményfejű (Shi Tou)
Rendező: Zhao Xiang
Kínai Népköztársaság
90 perc
Kényelmetlen kényelem (Inconvenient Comfort)
Rendező: Ádám Fillenz
Hollandia, Magyarország
19:58 perc
Kojot
Rendező: KOSTYÁL Márk
Magyarország
126 perc
Lady Macbeth
Rendező: William Oldroyd
Anglia
89 perc
Loving Vincent
Rendező: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
UK , Poland
95 perc
Lúdas Matyi
Rendező: DARGAY Attila
Magyarország
75 perc
Madarakról és méhekről (Kukista ja Mehiläisistä)
Rendező: J.J. Vanhanen
Finnország
12 perc
Megtorlás
Rendező: Martin Koolhoven
Hollandia, Franciaország, Németország, Belgium, Svédország, Egyesült Királyság, USA
148 perc
Mindannyian (Watu Wote)
Rendező: Katja Benrath
Kenia, Germany
21:33 perc
Minh Tâm
Rendező: Vincent Maury
Franciaország
25 perc
Napfény a jégen
Rendező: Frigyes Bán
Magyarország
74 perc
NORMAN: EGY NEW YORK-I FIXER MÉRSÉKELT TÜNDÖKLÉSE ÉS TRAGIKUS BUKÁSA (Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer)
Rendező: Joseph Cedar
USA, Israel
118 perc
PLACEBO: AZ OROSZ TURNÉ (Placebo: Alt. Russia)
Rendező: Charlie TARGETT-ADAMS
EGYESÜLT KIRÁLYSÁ
67 perc
Purgatórium
Rendező: Derick Cabrido
Fülöp-szigetek
85 perc
Répaföld (Marchewkowe pole)
Rendező: Kacper Zamarło
Lengyeloszág
16 perc
Rikishi
Rendező: Julien Menanteau
Franciaország
19:34 perc
Rocky Horror Picture Show (The Rocky Horror Picture Show)
Rendező: Jim Sharman
UK, USA
98:98 perc
Senkiföldje (Terrain Vague)
Rendező: Latifa Said
Franciaország, Portugáliav
14 perc
Sör és Calippo (Bier & Calippo)
Rendező: Paul Ploberger
Ausztria
27:19 perc
Fesztivál nyitó film
Sörgyári capriccio (Postriziny)
Rendező: Jiří MENZEL
CSEHSZLOVÁKIA
93 perc
Szibériai szerelem (Siberian Love)
Rendező: Olga Delane
Németország
82 perc
Szigorúan bizalmas (For Your Eyes Only)
Rendező: John Glen
UK
127 perc
Szigorúan piszkos ügyek (MOU GAAN DOU)
Rendező: Wai-Keung Lau, Alan Mak
Hong Kong
101 perc
Szívritmuszavarok (Аритмия)
Rendező: Boris Khlebnikov
Oroszország, Finnország, Németország
116 perc
Szólíts a neveden
Rendező: Luca Guadagnino
OLASZORSZÁG, FRANCIAORSZÁG, BRAZÍLIA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
130 perc
Szoros kapocs (CLOSE RELATIONS)
Rendező: Anna Simakova
Oroszország
29:47 perc
Tanítás után (Efter Skolan)
Rendező: Gisela Nadasy
Svédország
13:24 perc
Taposómalom (Tous Les Jours)
Rendező: PHILIPPE ORREINDY
Franciaország
14:10 perc
Tej (Mleko)
Rendező: Urszula Morga
Lengyelország
14:50 perc
Temetés (HILETA)
Rendező: Kepa Sojo
Spanyolország
19:50 perc
Természetellenes szelekció (Inégalité des chances)
Rendező: Geneviève Delouche
Franciaország
15 perc
THE BEATLES: A HÉT NYOLC NAPJA (The Beatles: Eight Days a Week)
Rendező: Ron HOWARD
EGYESÜLT ÁLLAMOK
106 perc
Üdvözlettel Hasakahból (From Hasakah with love)
Rendező: Mohamad FARAHANI
Irán
9 perc
Ultra
Rendező: SIMONYI Balázs
MAGYARORSZÁG, GÖRÖGORSZÁG, FRANCIAORSZÁG, NÉMETORSZÁG
85 perc
Valahol Európában
Rendező: RADVÁNYI Géza
Magyarország
100 perc
Fesztivál záró film
Viktória királynő és Abdul
Rendező: Stephen FREARS
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG, EGYESÜLT ÁLLAMOk
106 perc
Visszhangok erdeje (Wald Der Echos)
Rendező: Luz Olivares CAPELLE
AUSZTRIA
30 perc
Vuk
Rendező: DARGAY Attila
Magyarország
74 perc
Welcome
Rendező: DUDÁS Balázs
Magyarország
29:29 perc
Western
Rendező: Valeska Grisebach
Germany, Bulgaria, Austria
119 perc
WHITNEY: LEHETEK ÖNMAGAM?
Rendező: Nick BROOMFIELD, Rudi DOLEZAL
EGYESÜLT KIRÁLYSÁG, EGYESÜLT ÁLLAMO
105 perc